Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

XXI Dożynki Województwa Podkarpackiego w Ulanowie

W niedzielę 29 sierpnia Ulanów gościł rolników z całego Podkarpacia. Podczas XXI Dożynek Województwa Podkarpackiego dziękowali za tegoroczne plony.

Do Ulanowa przybyło 35 delegacji z wieńcami dożynkowymi z całego województwa. Oprócz rolników obecni byli duchowni, parlamentarzyści, ministrowie, samorządowcy, służby mundurowe, reprezentanci instytucji związanych z rolnictwem i ochroną środowiska oraz przedstawiciele licznych stowarzyszeń.

Święto plonów rozpoczęło się od uroczystej mszy św. dziękczynnej koncelebrowanej przez ks. biskupa Edwarda Frankowskiego, który podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i udzielił im pasterskiego błogosławieństwa.

Przybyłych gości powitał burmistrz Stanisław Garbacz. Następnie przekazał obowiązki gospodarza uroczystości Władysławowi Ortylowi Marszałkowi Województwa Podkarpackiego.

Chleb z tegorocznych plonów przekazali na ręce Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego,  Jolanty Sawickiej Wicewojewody Podkarpackiego i Stanisława Garbacza Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów starostowie dożynek Zuzanna Janiec z Bielińca i Józef Skalny z Bielin.

Włodarze podzielili się chlebem z parlamentarzystami i samorządowcami oraz wszystkimi uczestnikami uroczystości.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. A atrakcji nie zabrakło. Miłośnicy klasycznej muzyki mieli okazję wysłuchać koncertu Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Edwarda Horoszki. Wystąpił też Zespół Pieśni i Tańca Racławice, Ulanowski Chór i Kapela Flisacka. Koncertowały także wykonawcy muzyki rozrywkowej – zespoły Lili i Tex.

Gwiazdą wieczoru był legendarny zespół Kombii, który mocno rozgrzał licznie przybyłą na ulanowski stadion publiczność.  A na sam koniec wszyscy bawili się podczas dyskoteki pod gwiazdami.

Dożynkowym uroczystościom towarzyszyły stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń działających w naszej gminie, gdzie można było popróbować doskonałych regionalnych potraw. Chętni mogli skorzystać z darmowych szczepień przeciw Covid 19, a także dokonać spisu w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań.

Organizatorami XXI Dożynek Województwa Podkarpackiego byli Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, Gmina i Miasto Ulanów, Gminne Centrum Kultury w Ulanowie oraz Powiat Niżański.

Wszystkim, którzy dołożyli starań by XXI Dożynki Województwa Podkarpackiego w Ulanowie miały tak niezwykły charakter serdecznie dziękujemy.

Autor: Paweł Pasztaleniec

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-08-30 15:21:10przez: Paweł Pasztaleniec
Opublikowano:2021-08-30 00:00:00przez: Paweł Pasztaleniec
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta Ulanów
Odwiedziny:806

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo