Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

9 milionów złotych wpłynie do budżetu Gminy i Miasta Ulanów z Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych – II edycja

 

Promesę opiewającą na kwotę 9 000 000  z rąk Wiceministra Rafała Webera odebrał Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz wraz z Sekretarz Gminy Magdaleną Hasiak. Pieniądze te zostaną przeznaczone na realizację dwóch zadań.

Pierwsze zadanie związane jest z budową zbiorników retencyjnych na obszarze Gminy i Miasta Ulanów w miejscowościach: Bieliny, Bukowina, Bieliniec i Dąbrówka oraz odmuleniem istniejącego zbiornika retencyjnego w Ulanowie. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika powstanie miejsce rekreacyjne i relaksu z altaną o konstrukcji drewnianej, urządzeniami do ćwiczeń fizycznych, huśtawkami i ławkami. Do zbiornika wybudowana zostanie bitumiczna ścieżka rowerowo-piesza wraz z oznakowaniem.

W ramach drugiego zadania zostanie przebudowana i wyremontowana gminna infrastruktura drogowa, w miejscowościach Ulanów, Wólka Tanewska, Glinianka, Dąbrowica, Kurzyna Mała.

To kolejna, tak duża kwota z Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych, która trafia do Gminy Ulanów. Cieszę się, że będziemy mogli zrealizować ważne dla mieszkańców inwestycje, zarówno poprawiające komfort codziennego użytkowania dróg, jak i związane z infrastrukturą rekreacyjną i turystyczną – podkreśla Burmistrz Stanisław Garbacz.  

Autor: Andrzej Drzewi

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-06-03 11:53:55przez: Andrzej Drzewi
Opublikowano:2022-06-03 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:131

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo