Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Gmina Ulanów uczciła Święto Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiewająca biało-czerwona flaga jest jednym z najważniejszych symboli naszego narodu. Od setek lat towarzyszy Polakom podczas doniosłych uroczystości. Niegdyś była obecna na polach bitew. Biel symbolizuje dobro, a także czystość narodu polskiego. Czerwień oddaje dostojność, ale i majestat polskich władców. Narodowe barwy symbolicznie nawiązują do historii naszego kraju, kiedy to przez lata walczono o wolność. Biel i czerwień to dziedzictwo polskiego narodu, które jednoczy Polaków od lat.

Ten narodowy symbol, widoczny tak licznie również w Gminie Ulanów podkreśla świąteczne dni. Udekorowane budynki, ulice i niemal każdy dom świadczą o duchu patriotyzmu oraz miłości i szacunku do Ojczyzny.

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Ulanów rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Ulanowie podczas, której ks. dziekan Kazimierz Żyłka za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski modlił się o pomyślność naszej Ojczyny. Dalsze uroczystości miały miejsce w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta pod Tarczą Honoru. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy, wysłuchali okolicznościowego referatu wygłoszonego przez Bartłomieja Pucko i montażu słowno-muzycznego w wykonaniu Katarzyny Szewc reprezentującej GCK w Ulanowie oraz Chóru Ulanowskiego. Licznie zebrane delegacje złożyły kwiaty.

Burmistrz Stanisław Garbacz w swoim przemówieniu podkreślił, że radosne dla Polaków święta 2 maja -   Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja, w tym roku odbywają się w cieniu wojny na Ukrainie. Radosny charakter świąt jest przyćmiony, ale my – Polacy pamiętamy o ważnych wydarzeniach w naszej historii, a podkreślenie ich znaczenia jest również okazywaniem patriotyzmu i naszym obowiązkiem.

Burmistrz podziękował Pani Joannie Małek, dyrektor GCK w Ulanowie za koordynację uroczystości oraz  pocztom sztandarowym, delegacjom i wszystkim mieszkańcom za wspólne obchody 231. rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-04 13:05:54przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2022-05-04 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:171

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo