2019-04-26    


 

 


 

 

 

 


 

Niezwykły jubileusz mieszkanki Bielin

 

 

Pani Stefania Pachla z Bielin 24 kwietnia skończyła 102 lata. Życzenia urodzinowe złożyli jej włodarze Gminy i Miasta Ulanów oraz Powiatu Niżańskiego.

 

Recepta na długowieczność Pani Stefani jest prosta. By dożyć sędziwego wieku trzeba porządnie pracować, odżywiać się swojskimi, nieprzetworzonymi produktami i… nie oglądać telewizji.


Stefania Pachla prawie przez całe życie pracowała w swoim gospodarstwie w Bielinach. Jedynie jako młoda dziewczyna pracowała w Niemczech, a w czasie wojny trafiła do Austrii na przymusowe roboty. Pani Stefania wychowała pięcioro dzieci. Doczekała się 22 wnuków i 5 prawnuków i 1 praprawnuka. Jej mąż Józef był ulanowskim flisakiem, potem pracował w Hucie Stalowa Wola. Zmarł w 2000 roku.


Z okazji tak niezwykłego jubileuszu studwuletniej mieszkance gminy Ulanów życzenia złożyli Stanisław Garbacz – Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Adam Mach – Wicestarosta Niżański, Agnieszka Kamińska – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ulanowie, Anna Konior - kierownik USC, Katarzyna Kowalska-Mroczek – sołtys Bielin i Józef Wójtowicz – poprzedni sołtys Bielin.

 

 


 


Harmonogram spotkań informacyjnych organizowanych przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”
w ramach planowanych naborów wniosków


 

Utrudnienia w ruchu na drodze 1064R droga na odcinku Kurzyna – Dąbrowica i 1048R pomiędzy Żukiem Starym a Żukiem Nowym

 

 

 

Pani Stefania Pachla z Bielin 24 kwietnia skończyła 102 lata. Życzenia urodzinowe złożyli jej włodarze Gminy i Miasta Ulanów oraz Powiatu Niżańskiego.

 

Starostwo Powiatowe w Nisku informuje, że w związku z kontynuacją robót drogowych w ramach zadania: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1048R Zdziary-Banachy w km 12+170 do 16+900 w m. Kurzyna Mała, Kurzyna Średnia, Kurzyna Wielka, Żuk Stary wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1064R Kurzyna – Dąbrowica”, w dniu 24 kwietnia 2019 roku (środa) w godzinach od 8:00 do 17:00, zostanie zamknięta dla ruchu droga nr 1064R na odcinku Kurzyna – Dąbrowica w km 0+009 – 1+008.

 

Na czwartek 25 kwietnia 2019 roku planowane jest zamknięcie głównego ciągu na drodze nr 1048R Zdziary-Banachy, pomiędzy Żukiem Starym a Żukiem Nowym, na końcu odcinka w km 14+800 – 16+500.

 

Ruch będzie skierowany na objazdy.

 

Za utrudnienia przepraszamy. 

 

 


Droga krzyżowa ulicami miasta i alejami parku

 

 

Mieszkańcy naszego miasta wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami, która odbyła się w piątek 12 kwietnia. Nabożeństwo rozpoczęło się od Mszy Św. w kościele parafialnym o godz. 17.00. Bezpośrednio po Mszy procesja przeszła przez Rynek w stronę ulicy 3 Maja, do ul. Kościuszki. Stamtąd skierowała się na cmentarz parafialny.

Również w piątek 12 kwietnia miała miejsce Droga Krzyżowa alejami parku dworskiego w Bielinach. Procesja wyruszyła bezpośrednio po Mszy Św. odprawionej w Sanktuarium Św. Wojciecha o godz. 19.00.

 

 

 

 Fot. Bartłomiej Pucko, Grzegorz Szewc


 

Mamy nowy most

 

 

Most na Tanwi został oficjalnie otwarty. W  miejsce starej, wysłużonej przeprawy  powstała nowa, wyposażona w 7-metrową jezdnię, szeroki chodnik i ciąg rowerowo-pieszy.

 

 

Jednak najważniejsza zmiana to zmiana nośności mostu. Po poprzednim mogły poruszać się pojazdy o wadze do 15 ton. Nośność nowego to 50 ton.

 

- Firmy z naszej gminy, które muszą korzystać z transportu wielkogabarytowego miały poważne utrudnienia, bo również most na Sanie ma nośność do 15 ton – mówi Stanisław Garbacz, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów. – Teraz dojazd do miasta stał się o wiele łatwiejszy.

 

Prace przy budowie rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku od wyburzenia dotychczasowej przeprawy. Nowy most powstał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Inwestorem był Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą Mostostal Kielce S.A. Całość kosztowała 16 mln zł. Gmina Ulanów dołożyła 130 tys. złotych na projekt i ok. 750 tys. zł. na prace budowlane.

 

W piątek 29 marca miało miejsce oficjalne otwarcie mostu. Do Ulanowa przyjechali miedzy innymi Adam Hamryszczak Wiceminister z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Janina Sagatowska Senator RP, Rafał Weber Poseł na Sejm RP,  Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kamila Piech Radna Sejmiku Podkarpackiego, Piotr Miąso Dyrektor Naczelny Podkarpackiego Zarządu Dróg, jego zastępca Kazimierz Surmacz i Robert Bednarz Starosta Niżański. Nową przeprawę poświęcił ks. proboszcz Kazimierz Żyłka.