2018-05-24     Joanny, Zdenka, Zuzanny     "Prawdziwa miłość zawsze milczy: wyrazem prawdy są czyny, nie słowa". William Szekspir    

 Igrzyska lekkoatletyczne w Bielinach

 

 

W poniedziałek 21 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Bielinach w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju i Trójboju Lekkoatletycznym rywalizowali najmłodsi sportowcy z naszej gminy.

Na starcie zawodów stanęła ponad setka uczniów klas III i IV oraz V-VI z podstawówek w Ulanowie, Wólce Tanewskiej, Kurzynie Średniej, Bielinach i Dąbrówce – łącznie 16 drużyn.

W Trójboju dzieci miały za zadanie wykonać bieg na 60 m. skok w dal i rzut piłeczką palantową. Dla starszej grupy startującej w Czwórboju dochodził jeszcze bieg długi – dla chłopców 1000 m. , dla dziewcząt - 600 m.

Walka o każdy punkt była zacięta jak na igrzyska przystało, a oprócz klasyfikacji drużynowej, zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy startujący w obu konkurencjach.

Medale i puchary dla młodych sportowców ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów.

Oto końcowe wyniki igrzysk:

Klasyfikacja końcowa Trójbój:

Dziewczęta:                                                       

I  miejsce PSP Ulanów 359 pkt.

II miejsce PSP Bieliny 296 pkt.                              

III miejsce PSP Kurzyna Średnia 281 pkt.            

IV miejsce PSP Wólka Tanewska 214 pkt.            

 

Chłopcy:

I miejsce PSP Bieliny 238 pkt.

II miejsce PSP Kurzyna Średnia 207 pkt.

III miejsce  PSP Wólka Tanewska 191 pkt.

IV miejsce PSP Ulanów 184 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne dziewczęta:

I miejsce Kinga Sajdak PSP Bieliny 118 pkt. 

II miejsce Katarzyna Szewc PSP Ulanów 116 pkt.

III miejsce Natalia Rząsa PSP Ulanów 96 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne chłopców:

I miejsce Krystian Ryczko PSP Bieliny 81 pkt.

II miejsce Jakub Pietrzyk PSP Kurzyna Średnia 75 pkt.

III miejsce Paluch Sebastian PSP Wólka Tanewska 72 pkt.

 

Klasyfikacja końcowa czwórboju:

 

Dziewczęta:  

                                                   

I miejsce PSP Ulanów 847 pkt

II miejsce PSP Bieliny 688 pkt.                            

III miejsce PSP Dąbrówka 619 pkt.                       

IV miejsce PSP Kurzyna Średnia 586 pkt.

 

Chłopcy:

I miejsce PSP Ulanów 668 pkt.

II miejsce PSP Wólka Tanewska 548 pkt.

III miejsce PSP Bieliny 535 pkt.

IV miejsce PSP Kurzyna Średnia 433 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne dziewczęta:

I miejsce Sonia Gleich PSP Ulanów 222 pkt.           

II miejsce Róża Ostrowska PSP Bieliny 185 pkt

III miejsce Dominika Dąbal PSP Bieliny 184 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne chłopców:

I miejsce Jan Iskra PSP Ulanów 222 pkt.

II miejsce Marcin Szot PSP Wólka Tanewska 148 pkt.

III miejsce Dawid Andrzejewski PSP Ulanów 147 pkt.

 

 

 

 

 


 

Minister przekazał sprzęt strażakom

 

 

 

Strażacy z naszej gminy po raz kolejny dostali wsparcie w postaci nowoczesnego sprzętu służącego do ratownictwa. Tym razem dzięki dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Wysokiej klasy nowy sprzęt ratowniczy trafił w niedzielę 20 maja do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy. Jednostki w Kurzynie Średniej i Bielinach otrzymały defibrylatory AED. Strażacy z Bukowiny i Dąbrówki mają torby ratunkowe PSP R1, natomiast jednostki z Ulanowa i Wólki Tanewskiej wzbogaciły się w narzędzia hydrauliczne.

 

Całość nowego wyposażenia dla strażaków kosztowała 150 tys. zł. Ale gmina Ulanów zapłaciła tylko 1 procent tej kwoty. A wszystko dzięki Funduszowi Sprawiedliwości za pomocą którego Ministerstwo Sprawiedliwości rozporządza pieniędzmi zasądzonymi od sprawców przestępstw.

 

Gmina ma duże szanse na pozyskanie kolejnych środków dla jednostek OSP, złożone są wnioski o dofinansowanie remontów remiz oraz zakup samochodu.

 

Strażakom z gminnych jednostek OSP sprzęt przekazał Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości w towarzystwie Mieczysława Golby Senatora RP, Rafała Webera Posła na Sejm RP, Jerzego Paula Posła na Sejm RP, Roberta Bednarza Starosty Niżańskiego, Stanisława Garbacza Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów, Sylwestra Daśko reprezentującego posła Mieczysława Mizagę i Stanisława Ożoga Posła do PE oraz bryg. Krzysztofa Skrzypka Komendanta PPSP w Nisku.

 

 

 

 


 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

 

 

Gminne obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny. Oficjalna część uroczystości odbyła się pod Tarczą Honoru. Był też turniej piłkarski na boisku „Orlik”.

 

Msza św.  w intencji Ojczyzny została odprawiona w kościele parafialnym w Ulanowie. Po nabożeństwie uroczysty pochód z udziałem pocztów sztandarowych udał się przed Tarczę Honoru do budynku Urzędu Gminy i Miasta. Tam zebranych powitał Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów. Z prelekcją na temat znaczenia Konstytucji 3 Maja w historii Polski wystąpił Mieczysław Wójcik, kustosz Muzeum Flisactwa Polskiego. Głos zabrał także Adam Mach Wicestarosta Niżański. Wiązanki kwiatów pod Tarczą Honoru złożyły władze samorządowe, przedstawiciele gminnych instytucji, a także harcerze z 9 WDH „Eldorado”. Uroczystość uświetnił występ Chóru Ulanowskiego.

 

W ramach majowego świętowania na boisku „Orlik” rozegrano turniej piłkarski młodzików „Majówka Cup”. Patronat nad zawodami objęli  Robert Bednarz Starosta Niżański, Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów oraz karol Wołoszyn Radny Rady Powiatu Niżańskiego.

 

 

 


 

Z ortografią za pan brat

 

Doskonale wypadli uczniowie z naszej gminy podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Nisku. Wrócili z pierwszym, drugim i trzecim miejscem.

 

 

Eliminacje gminne do konkursu ortograficznego przeprowadzono w Publicznej Szkole Podstawowej w Kurzynie. Ci, którym zmagania z językiem poszły najlepiej pojechali 21 kwietnia do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku. Tam bowiem miała miejsce 20 edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

 

W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kania, a drugie Gabriel Hasiak. W kategorii klas drugich trzecie miejsce zdobył Gabriel Szkutnik. Cała trójka uczęszcza do Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielinach.

Trzecioklasistów do konkursu przygotowała Agata Sowa, a drugoklasistę – Alina Olszówka. Gratulujemy!