2018-02-23     Damiana, Romana, Romany     "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł    

Dodatkowe dyżury pracowników w Urzędzie Skarbowym w Nisku w soboty 17 i 24 lutego 2018r.  w godz. od 9:00 do 13:00 w ramach wsparcia administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nisku informuje o dyżurach pracowników Urzędu Skarbowego w Nisku w zakresie:

• potwierdzania Profili Zaufanych,

• informacji JPK_VAT

 w soboty 17 i 24 lutego 2018r. w godz. 9:00-13:00.  

 

Masz pytania?

Skontaktuj się:

·         z Krajową Informacją Skarbową - telefonicznie 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) lub 22 330 03 30 (z tel. komórkowych) Infolinia KIS czynna będzie także w soboty 17 i 24 lutego (w godzinach od 9:00 do 13:00),

·         z Urzędem Skarbowym w Nisku (tel. 15 877 77 29 /koordynator/ lub 15 877 77 24),

·         w sprawach technicznych - w tym w sprawie aplikacji e-mikrofirma - napisz na adres: jpk.helpdesk@mf.gov.pl.

 


 


 

Harmonogram spotkań informacyjnych organizowanych przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”
w ramach planowanych naborów wniosków

 

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” w terminie od 14 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r. przeprowadzi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach następujących zakresów tematycznych:  


1. Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej - w ramach Przedsięwzięcia 1.3.1 Świetlica wiejska miejscem aktywizacji edukacyjnej – limit środków 250 000,00 zł;

2. Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych - w ramach Przedsięwzięcia 3.1.2 Punkt wsparcia przedsiębiorczości lokalnej – limit środków 50 000,00 zł;

3. Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych - w ramach Przedsięwzięcia 1.2.1 Dobre praktyki w zakresie aktywności zawodowej /projekt grantowy/ - limit środków 100 000,00 zł;

W związku z planowanymi naborami wniosków Lokalna Grupa Działania zaprasza wszystkie osoby zainteresowane, szczególnie przedstawicieli organizacji pozarządowych, do udziału w spotkaniach informacyjnych. Harmonogram spotkań informacyjnych zamieszczony został poniżej.

Treść ogłoszeń o naborach wniosków, jak również wszelkie niezbędne dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania pod adresem – www.lgdnisko.pl.  Ponadto informujemy, iż zgodnie z lokalnymi kryteriami wyboru, za udział wnioskodawcy w spotkaniu informacyjnym przyznawane są punkty na etapie oceny i wyboru wniosków przez Radę LGD.

Harmonogram spotkań informacyjnych

 

Lp.

Miejscowość

Miejsce spotkania

Termin Spotkania

Godzina spotkania

1

Rudnik nad Sanem

Urząd Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem – sala posiedzeń

12.02.2018 r.

11:00

2

Ulanów

Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie – sala narad

12.02.2018 r.

14:00

3

Krzeszów

Urząd Gminy w Krzeszowie – sala narad

13.02.2018 r.

11:00

4

Jarocin

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie

13.02.2018 r.

14:00

5

Nisko

Urząd Gminy i Miasta w Nisku – sala narad

14.02.2018 r.

14:00

6

Harasiuki

Gminny Ośrodek Kultury w Harasiukach

15.02.2018 r.

10:00

7

Jeżowe

Urząd Gminy w Jeżowem – sala narad

15.02.2018 r.

14:00

 


 

 

Regulamin Tropem Wilczym Jezowe 2018

Oświadczenie Tropem Wilczym Jeżowe 2018

Mapa Tropem Wilczym Jeżowe 2018

 


 

 


 

W wigilijnym nastroju...

 

 

Święta Bożego Narodzenia za nami, za nami też spotkania wigilijne mieszkańców Ulanowa i Bielin. Sukcesem zakończyła się przedświąteczna charytatywna akcja pomocy rodzinom potrzebującym.

 

 

W tym roku po raz pierwszy na ulanowskim Rynku spotkali się mieszkańcy miasta na wspólnej wigilii. Świąteczne i noworoczne życzenia mieszkańcom złożyli Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów i Robert Bednarz Starosta Niżański. Były też jasełka w wykonaniu Scholii Parafialnej, wspólne ubieranie choinki i wspólne śpiewanie kolęd przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury. Kto zmarzł mógł się ogrzać przy ognisku rozpalonym przez Zakład Usług Komunalnych w Ulanowie, lub popróbować wspaniałych gorących dań wigilijnych przygotowanych przez Marię i Mieczysława Łabęckich. Nie zabrakło także pachnących pierniczków, którymi częstowało Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań”. Każdy też mógł zabrać do domu światełko betlejemskie, które dostarczyli jak zawsze niezawodni harcerze z 9 WDH „Eldorado” z Ulanowa.

 

Również harcerze pomogli podczas przedświątecznej akcji charytatywnej – zbiórce żywności i artykułów szkolnych dla rodzin potrzebujących z naszej gminy. Zbiórka była przeprowadzana w Urzędzie Gminy i Miasta i przy kościołach: w Ulanowie, Bielinach i Dąbrówce. Dzięki hojności naszych mieszkańców dary harcerze przekazali 23 rodzinom wytypowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

 

Nie mogło też zabraknąć wigilijnego spotkania dla seniorów w Bielinach. Społeczność Szkoły Podstawowej, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie, Sołtys wraz z radą Sołecką oraz Stowarzyszenie „Bieliny – Wieś nad Sanem” – to organizatorzy wigilii. Mieszkańcy nie tylko podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Był też poczęstunek i wspólne kolędowanie. Publiczność mogła także podziwiać występ Chóru Męskiego i uczniów szkoły podstawowej w przedstawieniu jasełkowym. – Dziękuję serdecznie organizatorom, takie spotkania są coraz bardziej potrzebne w naszych czasach – powiedział podczas wigilii Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, który gościł w Bielinach wraz z Adamem Machem Wicestarostą Niżańskim.

 

 

 

 

 


 


 

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
w Ulanowie

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy i miasta  Ulanów (osoby fizyczne zamierzające założyć działalność gospodarczą lub podnieść kwalifikacje zawodowe, przedsiębiorców, stowarzyszenia, JST) na indywidualne, bezpłatne konsultacje dotyczące pozyskiwania środków z Funduszy Europejskich.

Z pomocy konsultanta będzie można skorzystać 21 grudnia (czwartek) w godzinach od 12.00 – 14.30 w Urzędzie Gminy i Miasta Ulanów, ul. Rynek 5.

 

Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
tel.: 798 771 220

 

zapytaj@podkarpackie.pl

www.fundusze.podkarpackie.pl

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

 


 

Pod znakiem Orła Białego

 

Narodowy Dzień Niepodległości miał w tym roku dla Ulanowa szczególny charakter. W czasie gdy mieszkańcy wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni na Plantach, w Pałacu Prezydenckim mistrz Andrzej Pityński odbierał z rąk Prezydenta RP najwyższe odznaczenie Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

Order Orła Białego, czyli najstarsze i najważniejsze polskie odznaczenie Prezydent Andrzej Duda nadał w tym roku trzem wybitnym osobowościom: aktorowi Franciszkowi Pieczce, ks. Bernardowi Czerneckiemu i mistrzowi Andrzejowi Pityńskiemu, pochodzącemu z Ulanowa rzeźbiarzowi.

 

Mówiąc o dokonaniach naszego rodaka Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest on "symbolem polskiej emigracji, która przechowywała dla nas skarb polskiej kultury". W uroczystościach w Pałacu Prezydenckim uczestniczył Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów i dlatego wyjątkowo nie obchodził Narodowego Dnia Niepodległości wspólnie z mieszkańcami. Zastąpiła go Magdalena Hasiak Sekretarz Gminy Ulanów.

 

A świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym.

 

Z kościoła w uroczystym pochodzie mieszkańcy w towarzystwie pocztów sztandarowych Bractwa Flisackiego, OSP z Wólki Tanewskiej i Ulanowa oraz Publicznej Szkoły Podstawowej udali się do budynku magistratu. Tam pod Tarczą Honoru autorstwa Andrzej Pityńskiego złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Z prelekcją na temat odzyskania niepodległości w 1918 roku i związku tej daty z Ulanowem wystąpił Mieczysław Wójcik kustosz Muzeum Flisactwa Polskiego. Był też koncert Chóru Ulanowskiego i recytacja w wykonaniu Marii Sałęgi.

 

Dalsze świętowanie przeniosło się na Planty obok fontanny miejskiej. Tam przy ognisku mieszkańcy śpiewali pieśni patriotyczne. A pomagał im w tym Chór Ulanowski, harcerze z 9 WDH „Eldorado” z Ulanowa, scholka parafialna i młodzież z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Urzędu Gminy i Miasta w Ulanowie. Ci, których za mało rozgrzała patriotyczna atmosfera mogli liczyć na gorący bigos wprost z wojskowej kuchni polowej oraz kubek gorącej kawy zbożowej.

 

 


Nowy sprzęt dla straży

 

 

O wysokiej klasy sprzęt hydrauliczny wzbogaciła się jednostka OSP z Bielin. Strażacy z Ulanowa dostali nową pilarkę spalinową.

 

 

Agregat, nożyce, rozpieracz ramieniowy i dwa rozpieracze kolumnowe firmy LUKAS otrzymali strażacy z Bielin. To profesjonalny zestaw narzędzi hydraulicznych przeznaczony do ratownictwa drogowego dlatego jego cena nie jest mała. Ten, który trafił do Bielin kosztował ponad 44 tys. zł. Cześć pieniędzy strażacy wygospodarowali z własnego budżetu. 22 tys. zł strażakom dołożyła Gmina Ulanów. Resztę pieniędzy pozyskano z dotacji od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i Nadleśnictwa Rudnik.

 

Strażacy zdecydowali się na zakup sprzętu bo jednostka przygotowuje się do wstąpienia do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. A system stawia wysokie wymagania pod względem poziomu wyszkolenia ratowników, łączności i wyposażenia w profesjonalny sprzęt.

 

Zestaw narzędzi strażakom przekazał burmistrz Stanisław Garbacz we wtorek 7 listopada. W przekazaniu wzięli udział także: bryg. mgr inż. Krzysztof Skrzypek Komendant Powiatowy PSP w Nisku, Kamil Kalinka Dyrektor WORD w Tarnobrzegu, Ireneusz Hołodniak Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik, Robert Bednarz Starosta Niżański, Edward Małek Przewodniczący Rady Miejskiej, Magdalena Hasiak Sekretarz Gminy, Zbigniewa Brzozowski Gminny Komendant OSP.

 

Nowy sprzęt dostali też strażacy z Ulanowa. Kamil Kalinka Dyrektor WORD przekazał im pilarkę spalinową.

 

 

 


 

Projekt Programu współpracy gminy Ulanów z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

  

Zyskali patrona, halę sportową i boisko

 

 

Patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tanewskiej został Kazimierz Rup. Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej miało miejsce 16 października. Także tego dnia oddano do użytku halę sportową i boisko wielofunkcyjne.

 

 

To było prawdziwe święto dla społeczności szkolnej w Wólce Tanewskiej. Ale i powody do świętowania nie były błahe. Szkoła zyskała wspaniałego patrona: nauczyciela, organizatora tajnych kompletów, wieloletniego dyrektora i budowniczego szkoły – Kazimierza Rupa. Pamiątkową tablicę odsłoniły na frontonie budynku córki patrona: Zofia Janiak i Barbara Rup-Wróblewska.

Ale nie tylko patrona zyskała podstawówka w Wólce Tanewskiej. Podczas uroczystości została oddana do użytku nowa hala sportowa o powierzchni 12 na 24 metry. Koszt jej budowy to blisko 900 tys. zł. Gmina uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 679 tys. zł.

Na placu szkolnym zostało oddane do użytku nowe boisko wielofunkcyjne. Bliźniacze powstało przy szkole w Dąbrówce. Te inwestycje kosztowały ponad 500 tys. zł ale i tu gmina postarała się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 260 tys. zł.

Dodatkowo budynek szkoły przeszedł proces termomodernizacji: docieplono ściany, wymieniono stolarkę okienną i zmieniono źródła oświetlenia oraz oprawy. Koszt tej inwestycji to ponad 300 tys. zł, ale gmina uzyskała dotację z RPO WP w wysokości 256 tys. zł.

W poniedziałkowym święcie szkoły wziął udział wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, posłowie Mieczysław Miazga i Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, burmistrz Stanisław Garbacz oraz samorządowcy i mieszkańcy naszej gminy.