2019-07-23    

 


 

Glinianka ma nowe boisko

 

W niedzielę 7 lipca uroczyście oddano do użytku boisko sportowe w Gliniance. Pierwszy mecz na nowej płycie drużyna „Orła” wygrała z „Resovią.”

 

Piłkarze z Klubu Sportowego „Orzeł” doczekali się nowoczesnego boiska. Renowacja nawierzchni wraz z montażem ogrodzenia, wiat z ławkami, piłkochwytów kosztowała 366 tys. zł. Połowę z tych pieniędzy udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu.

 

Przy boisku powstała też terenowa siłownia, strefa relaksu z ławkami i urządzeniami do gier planszowych. Ta inwestycja kosztowała ponad 36 tys. zł i również w tym przypadku 50 procent dołożyło Ministerstwo Sportu.

 

Wcześniej gmina wybudowała w Gliniance szatnię i altanę, które kosztowały 189 tys. zł. 118 tys. udało się pozyskać z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Inauguracyjny mecz w niedziele rozegrali na nowej płycie zawodnicy miejscowego „Orła” i piłkarze „Resovi” Rzeszów. Mecz zakończył się remisem. Wynik po serii karnych wypadł na korzyść gospodarzy 5 do 4.

 

W czasie uroczystości mieszkańcy Glinianki bawili się podczas pikniku zorganizowanego przez Klub Sportowy "Orzeł", Ochotniczą Straż Pożarną w Gliniance, Koło Gospodyń Wiejskich, Radnego Rady Miejskiej, Sołtysa i Radę Sołecką. Były występy taneczne i wokalne dzieci z kółek działających przy GCK, stoisko kulinarne KGW z Glinianki, dmuchane wesołe miasteczko i parada motocykli.

 

Historię klubu przybliżył prezes Sławomir Majka. Boisko poświęcił proboszcz z Bielin ks. Wojciech Szpara, a wstęgę podczas otwarcia przecinali poseł i wiceminister infrastruktury Rafa Weber, burmistrz Stanisław Garbacz, starosta Robert Bednarz, Sylwester Daśko przewodniczący Rady Powiatu, Małgorzata Wojciechowska z biura senatorskiego Janiny Sagatowskiej, Radosław Wiatr z biura poselskiego Jerzego Paula, Wacław Piedel Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie i Józef Kornatowski z PZPN. W uroczystościach wziął udział również wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

 

Miłym akcentem była dekoracja odznakami „Zasłużony dla rozwoju piłki nożnej” działaczy sportowych z Glinianki. Odznaczenia wręczył Józef Kornatowski – prezes stalowowolskiego podokręgu PZPN. Odznaczenia otrzymali: Krzysztof Pawłowski, Ryszard Krawczyk, Mieczysław Grzybowski, Wiesław Grzywacz, Kazimierz Porcja i Wojciech Piskorowski.

 

Fot. Jan Zybura

 

 


 

 

 


AKCJA INFORMACYJNA RODZINA 500 +

 

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ulanowie zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów na spotkanie z Panią Wojewodą oraz przedstawicielami Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, które odbędzie się 09 lipca 2019 r. w godz. 9.30 – 10.30 w Ulanowie przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta.

 

 

 


 

 


 


Ruszają remonty dróg

 

Gmina zdobyła pieniądze na remonty dróg, które zostały uszkodzone w wyniku ubiegłorocznych intensywnych opadów deszczu.

 

Remontu wymagają drogi w Dąbrówce, Wólce Tanewskiej, Wólce Bielińskiej, Bielińcu i droga łącząca Dąbrowicę z Bukowiną.

 

Środki na naprawę gminie udało się pozyskać z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Łącznie zostanie przebudowanych ponad 8 kilometrów. Łączny koszt planowanych prac to ponad 2,3 mln zł. 80 procent tej kwoty pochodzi z rządowej dotacji, resztę sumy pokryje gmina.

 

Prace wykona Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o ze Staszowa.

 

Na zdjęciu Burmistrz Stanisław Garbacz, Tomasz Siorek Skarbnik Gminy i przedstawiciel wykonawcy Grzegorz Parobek podpisują umowę na realizację inwestycji.

 

 


 

Sezon piknikowy w pełni

 

 

 Lato sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Chętni mają w czym wybierać, bo piknikowych atrakcji w naszej gminie nie brakuje.

 

W Ulanowie Dzień Dziecka zorganizowało na świeżym powietrzu Gminne Centrum Kultury. Były gry i zabawy, malowanie twarzy, dmuchańce, mydlane bańki i mnóstwo uśmiechów.

 

W Dąbrówce Szkoła Podstawowa wspólnie z Radą Sołecką i Kołem Łowieckim Knieja zapewniły najmłodszym i tym trochę starszym świetną zabawę. Były konkursy, występy, mecz piłkarski i pokazy strażackie.

 

W Bielinach Rodzinny Piknik przygotowali: społeczność szkolna, OSP, KGW z Bukowiny, miejscowe stowarzyszenie, radni, rada sołecka i sołtys. Atrakcją był pokaz motocykli, jazda na konikach, rodzinne rozgrywki sportowe, występ zespołu z Huty Deręgowskiej i pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 

Podobne pikniki zorganizowano również w Hucie Deręgowskiej, Gliniance, Wólce Bielińskiej i Wólce Tanewskiej.

 

 


 

Rajd Green Velo

 

 

W niedzielę 9 czerwca Ulanów gościł 250 rowerzystów, którzy wzięli udział w 2 Podkarpackim Rajdzie Rowerowym Green Velo.

 

Rajd zorganizowało Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli. Uczestnicy pokonali trasę z hutniczego grodu do Ulanowa i z powrotem.

 

W naszym miasteczku rowerzyści mieli zaplanowany godzinny przystanek, ale spędzili tu ponad dwie godziny. A to za sprawą atrakcji, jakie czekały na miłośników dwóch kółek.

 

Uczestnicy rajdu mieli okazję zwiedzić miasteczko, zobaczyć nasze muzea i popływać galarami po Sanie.

 

 

 

 

 


 

Niezwykły jubileusz

 

 

56 par małżeńskich z naszej gminy świętowało jubileusze małżeńskie. Tym, którzy przeżyli razem ponad 50 lat prezydent Andrzej Duda przyznał medale.

 

- 31 par w naszej gminie dotarło do dalekiej stacji „Złote Gody”, 14 par obchodzi „Szmaragdowe Gody, 4 pary „Diamentowe Gody, 3 pary „Żelazne Gody. Jest też 1 para obchodząca 66-lecie, 2 pary 68-lecie i 1 para 72-lecie pożycia małżeńskiego – mówiła podczas jubileuszu Anna Konior, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ulanowie.

 

Uroczystości jubileuszowe miały miejsce w czwartek 16 maja w Gminnym Centrum Kultury. Rozpoczęły się od pokazu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży. Były też życzenia, jubileuszowy tort i lampka szampana. Ale najważniejszy punkt uroczystości to uhonorowanie małżonków medalami przyznanymi przez Prezydenta RP.

 

W imieniu Andrzeja Dudy Medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dekorowali pary z naszej gminy Janina Sagatowska Senator RP, Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Adam Mach Wicestarosta Niżański, Magdalena Hasiak Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego i Sekretarz Gminy Ulanów, Wacław Piędel Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie i Elżbieta Olszówka Prezes Stowarzyszenia Podkarpacka Strefa Edukacji i Kultury.