2017-07-29     Marty, Konstantego, Olafa        

Utrudnienia na drodze powiatowej Nr 1048R Zdziary - Banachy

 


Zarząd Dróg Powiatowych w Nisku informuje, że w dniach od 20 do 21 lipca 2017 roku wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej Nr 1048R Zdziary – Banachy w miejscowości Dąbrówka, związane z remontem przepustu.

 


Droga będzie zamknięta. Wyznaczono objazdy, które przedstawione są w załącznikach graficznych (Rys. 1 – Plan orientacyjny przebiegu objazdów, Rys. 2 – Plan oznakowania przebiegu objazdów).

 


Za powstałe utrudnienia przepraszamy.


 


 

 


 


 


 

Ulanów pożegnał flisaków

 

Ulanowscy flisacy wyruszyli tratwą do Gdańska. Od brzegu Sanu odbili w niedzielę 2 lipca podczas Ogólnopolskich Dni Flisactwa Ulanów 2017.

 

 

 

Przez dwa dni bawili się przybyli goście i mieszkańcy gminy Ulanów podczas tegorocznych Ogólnopolskich Dni Flisactwa. Impreza rozpoczęła się w sobotę od artystycznej prezentacji dorobku uczniów szkół z gminy. Było też powitanie flisaków, którzy zakończyli spław z Jarosławia. Po oficjalnym przywitaniu i otwarciu imprezy rozpoczęły się koncerty. A w tym roku publiczność bawiła się w rytmach disco polo. Na początek wystąpił zespół „Team Plus”. Potem koncertowali „D-Bomb”, „Extra Mocni” i „Niper”.

 

Niedzielne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji flisaków i tegorocznego flisu.  Potem już na scenie ustawionej na stadionie zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury. Dla dzieci przygotowano spektakl „Bajkowe Show” a potem koncertował zespół „Verdis”.

 

O godz. 18 na deski stadionowej sceny wkroczył Chór Ulanowski. Koncert chóru to był już element uroczystego pożegnania flisaków wyruszających tratwą na „Flis Rzeki Wisły Ulanów – Gdańsk 2017”. Ulanowiacy przepłyną ponad 700 km trasę tradycyjną tratwą o długości ok 70 metrów. 14 sierpnia zaśrykują tratwę w Toruniu, gdzie wezmą udział w Festiwalu Wisły 2017. Potem wyruszą dalej do Gdańska. Tratwa przy gdańskim żurawiu zacumuje 22 sierpnia.

 

Podczas gdy flisacy płynęli, ci co zostali na brzegu świetnie się bawili. A to za sprawą kabaretu „Antoni Gorgoń GRUCHA” i koncertu Kapeli Flisackiej. Po kapeli przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru czyli zespołu „Łzy”. Był też pokaz sztucznych ogni, a do późnej nocy publiczność bawiła się przy coverach granych przez zespół „Fraglesi”.

 

 


 


Złote pięści Damiana

 

Damian Małek - młody pięściarz z Bukowiny - wywalczył złoty medal w VII Otwartych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w Boksie. To nie jedyny sukces 16-letniego boksera.

 

 

Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie rozegrano w Busku Zdroju 16-18 czerwca. Na ringu stanęło 157 bokserów i bokserek z 40 klubów: 18 kadetek, 14 juniorek, 3 seniorki, 22 młodzików, 44 kadetów, 32 juniorów i 24 seniorów.

 

Do Buska pojechał także Damian Małek z Bukowiny, podopieczny Stal Boxing Team. Startował w kategorii 60 kilogramów (kadet).

 

W półfinałowej walce nasz bokser starł się ze Szczepanem Jasińskim z Global Boxing Tarnów. Damian nie dał przeciwnikowi żadnych szans odsyłając go do narożnika już w pierwszej minucie.

 

W finale walczył z Andrzejem Timofiejczukiem z Hetmana Białystok. I ta walka skończyła się przed czasem, bo trener Hetmana poddał swojego zawodnika po pierwszej rundzie.

 

Pierwsze miejsce na podium wywalczone w Busku Zdroju to nie jedyny sukces Damiana.

 

Młody sportowiec zainteresował się boksem w kwietniu ubiegłego roku. Wtedy to rozpoczął treningi w Stal Boxing Team. Na koncie ma już 12 walk w tym 6 wygranych. Bił się na ringach w Krakowie, Lublinie, Ożarowie, Dębicy, Zamościu, Busku Zdroju i Krośnie. W tym ostatnim zdobył tytuł Mistrza Podkarpacia w kategorii 60 kg kadetów.

 

Damian teraz wyrusza na zgrupowanie kadry Podkarpacia do Lubeni. Będzie się przygotowywał do Mistrzostw Polski Kadetów, które zostaną rozegranie od 8 do 16 lipca w Pułtusku. Trzymamy kciuki!

 

 

 

 

 


 

 

 


Wycieczka w nagrodę dla najlepszych

 

W dniu 21 czerwca 2017 r. odbył się kolejny  wyjazd zorganizowany dla 52 uczniów ze szkół z gminy Ulanów. Tym razem  udali się oni do Kazimierza Dolnego. Wycieczkę zorganizowało Stowarzyszenie Dolina Tanwi, a sfinansował Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów.

 

Wyjazd był nagrodą dla uczniów  z poszczególnych szkół za wysokie wyniki w nauce i inne osiągnięcia. Wycieczkę uczniowie rozpoczęli od zwiedzania zamku w Janowcu, który dawniej był własnością magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. W Janowcu młodzież zwiedziła także drewniany dwór ziemiański.

 

Następny etap to Kazimierz Dolny. Pierwszą atrakcją Kazimierza był pobyt w muzeum przyrodniczym. W Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego uczniowie mogli obejrzeć wnętrze XVI-wiecznego spichlerza, poznać osobliwości ożywionej  i nieożywionej przyrody okolic Kazimierza Dolnego, obejrzeć panoramę Małopolskiego Przełomu Wisły i dioramę lessowego wąwozu. Mogli też poobserwować z bliska życie pszczelej rodziny czy mieszkańców wiślanego akwarium.

 

Następnie wycieczkowicze  wspięli się na Górę Trzech Krzyży, z której mogli podziwiać przepiękny Kazimierz. Wzniesienie u którego stóp leży miasteczko nazywane jest także Krzyżową Górą. Trzy nawiązujące do Golgoty krzyże postawiono w 1708 roku. Miały one upamiętniać liczne ofiary zarazy morowej. Zbocza i szczyt Góry Trzech Krzyży porasta chroniona prawnie, rzadka roślinność wśród której możemy znaleźć wisienkę karłowatą, omany i ostnice. Pomimo, że stoki porastają wiązy, graby i leszczyna, z góry widać cały Kazimierz.

 

Ostatnią atrakcją był rejs po Wiśle obok zwiedzanego kilka godzin wcześniej zamku w Janowcu. Świetną zabawą dla uczniów było karmienie mew które towarzyszyły im podczas całego rejsu.

 

 

 

 


Strażackie święto w Bielinach

 

 

 

Ostro rywalizowały drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze miały miejsce w Bielinach w niedzielę 18 czerwca.

 

 

 

W tym roku zawody organizowali: Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Zarząd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ulanowie i Ochotnicza Straż Pożarna w Bielinach. Nagrody ufundowali Starosta Niżański i Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego przemarszu wszystkich jednostek OSP spod Domu Strażaka na bieliński stadion sportowy. Tam o godz. 13.30 rozpoczęły się zawody.

Młodzież i dorośli druhowie rywalizowali w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopięcych I miejsce wywalczyła MDP z Glinianki. Tuż za nimi byli młodzi druhowie z Bielin. W kategorii MDP dziewcząt było identycznie: I miejsce  -Glinianka, II – Bieliny. Wśród dorosłych w kategorii drużyn kobiecych najlepsze okazały się druhny z Bukowiny. Drugie miejsce zajęły Bieliny. W kategorii męskiej też była ostra konkurencja. Tu najlepsi okazali się strażacy z Dąbrowicy zasłużenie zdobywając pierwsze miejsce. Za nimi kolejne miejsca zajmowały odpowiednio drużyny OSP z Kurzyny Średniej, Bielin, Ulanowa, Bukowiny, Wólki Tanewskiej, Dąbrówki i Glinianki. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała Komisja z Komendy Powiatowej PSP w Nisku.

Podczas turnieju tytuł Strażaka Roku Gminy i Miasta Ulanów z rąk burmistrza odebrał druh Sławomir Nawrocki z OSP Wólka Tanewska.

Strażackim zmaganiom kibicowali oprócz burmistrza Stanisława Garbacza kapelan OSP ks. Tadeusz Strugała,  posłowie Jerzy Paul i Rafał Weber oraz Robert Bednarz Starosta Niżański, Adam Mach Wicestarosta Niżański, Krzysztof Skrzypek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, Edward Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie, Magdalena Hasiak Sekretarz Gminy, Tomasz Siorek Skarbnik Gminy, Barbara Sibiga Dyrektor PSP w Bielinach oraz radni, sołtysi i wyjątkowo liczna publiczność przybyła na stadion w Bielinach.

Wielkie podziękowania należą się Stowarzyszeniu „Bieliny wieś nad Sanem” i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Bielinach za przygotowanie stoisk z miejscowymi kulinarnymi specjałami, Dariuszowi Banasiowi wiceszefowi GCK w Ulanowie za poprowadzenie Kapeli Flisackiej i doskonałą oprawę muzyczną imprezy oraz druhom z OSP w Bielinach za profesjonalne przygotowanie zawodów i zorganizowanie wspaniałej zabawy dla publiczności.

 

 

Fot: Adam Mroczek, Aleksandra Małek, Bartłomiej Pucko

 

  

Urząd Gminy i Miasta Ulanów

ul. Rynek 5, 37-410 Ulanów

tel. 015 8763041

fax 015 8763053

e-mail : miasto@ulanow.iap.pl, burmistrz@ulanow.iap.pl

NIP: 865-001-17-45

REGON: 000530494

Nr rachunku bankowego: 10943010324000030320000001


 

Godziny pracy urzędu

poniedziałek 730 -1530

wtorek 800 - 1600

środa 730 -1530

czwartek 730 -1530

piątek 730 -15 30