2014-04-24     Bony, Horacji, Jerzego     "Prawdziwa miłość zawsze milczy: wyrazem prawdy są czyny, nie słowa". William Szekspir    

 

 


 

 


 

 

Apel Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów

 

Szanowni Państwo,

Gmina i Miasto Ulanów może poszczycić się unikalnym dziedzictwem kulturowym. W celu ochrony i promocji naszego dziedzictwa zdecydowaliśmy się na utworzenie Gminnego Muzeum Flisactwa. Obecnie funkcjonujące na terenie naszej gminy ekspozycje o charakterze historycznym stanowią kolekcje prywatne i mają prywatnych właścicieli. 

Gminne Muzeum Flisactwa będzie instytucją publiczną, a zgromadzone tam dobra naszej kultury będą stanowić chronioną własność publiczną. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów o udostępnianie pamiątek lub informacji związanych z flisactwem i historią Ziemi Ulanowskiej.

Ci z Państwa, którzy mają wolę przekazania eksponatów do muzeum mogą to zrobić w Urzędzie Gminy i Miasta w Ulanowie w godzinach pracy, pokój nr 15 lub poprzez kontakt pod nr tel. 500 373 431.

 

Stanisław Garbacz

Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów

 


 

 

Dwieście lat dla Pani Marii

 

 

 

 

Maria Małek z Wólki Bielińskiej jest najstarszą mieszkanką gminy Ulanów. 17 marca skończyła sto lat. Z okazji niezwykłego jubileuszu życzenia Pani Marii złożył burmistrz Stanisław Garbacz.

 

 

 

Niech żyje nam dwieście lat. Takie życzenia składali Marii Małek jej bliscy i władze samorządowe. Mieszkanka Wólki Bielińskiej obchodziła w poniedziałek setne urodziny.

Pani Maria całe życie przepracowała w rolnictwie. Wychowała dwoje dzieci. Jej recepta na długowieczność jest prosta. By dożyć sędziwego wieku trzeba porządnie pracować, dużo się modlić, odżywiać się swojskim jedzeniem i zawsze zachowywać pogodę ducha. A tę Pani Maria zachowała do dziś – wciąż lubi żartować, także z siebie.

Z okazji tak niezwykłego jubileuszu najstarszej mieszkance gminy Ulanów życzenia złożyli burmistrz Stanisław Garbacz, Alicja Kazanecka – Skarbnik Gminy, Anna Konior – kierownik USC, Edward Małek – Przewodniczący Rady Miejskiej, Józef Wójtowicz – sołtys Bielin i Maria Żak – kierownik KRUS w Nisku.


 

Święto Kobiet w Bielinach

 

 

 

8 marca w sali Wiejskiego Domu Kultury świętowały mieszkanki Bielin, Wólki Bielińskiej i Bukowiny. Uroczyste obchody Dnia Kobiet zorganizowali Radni Rady Miejskiej, Sołtys i Rada Sołecka oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielinach.

 

 

Sobotnie świętowanie rozpoczęło się od występu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bielinach. Młodzi aktorzy przygotowali skecze, piosenki i wiersze, a wszystko okraszone dużą dawką humoru i radości. Następny prezent dla Pań przygotował miejscowy Chór Męski. A był to koncert klasycznych pieśni i piosenek wykonanych z towarzyszeniem akordeonu. Życzenia Paniom w dniu ich święta złożył Stanisław Garbacz - Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Edward Małek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie i Józef Wójtowicz – Sołtys Wsi Bieliny.

Oczywiście były też słodycze, przekąski, lampka szampana i dużo dobrej zabawy.

 

 

 

 

 

 

 


 

Z pomocą dla Kamila i Maćka

 

 

Koncertem charytatywnym „Podyktuj mi miłość” stowarzyszenie "Przystań" rozpoczęło ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na rzecz Kamila i Maćka z Wólki Tanewskiej. Obaj chłopcy walczą z chorobą nowotworową.


U 13-letniego Maćka lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy kości przedramienia. 16-letni Kamil walczy z guzem pnia mózgu. Leczenie obu chłopców wymaga regularnych pobytów w specjalistycznych szpitalach i przychodniach oraz zakupu leków. To potężne koszty, które przekraczają możliwości finansowe rodzin nastolatków. Dlatego Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań” zdecydowało się pomóc i ogłosiło ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na rzecz chłopców. Zbiórkę zainaugurował niedzielny (02.02.2014 r.) koncert charytatywny „Podyktuj mi miłość”.


Na pomysł zorganizowania koncertu wpadła Ewa Siembida, rzeszowska wokalistka, która pochodzi z Ulanowa. Do występu przekonała  zaprzyjaźnionych artystów. W efekcie na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpiło osiemnastu wykonawców, których oklaskiwała pełna sala publiczności. Podczas koncertu udało się zebrać ponad 5 tys. złotych


To nie pierwsza akcja charytatywna przeprowadzona przez „Przystań”. W ubiegłym roku stowarzyszenie zebrało 100 tys. zł na protezę dla Joli Ożgi z Wólki Tanewskiej. Podczas niedzielnego koncertu burmistrz Stanisław Garbacz podziękował Janowi Kosiorowi i Irenie Serafin z „Przystani” za niezwykłe zaangażowanie w charytatywne przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców naszej gminy.


Ci, którzy chcieliby finansowo wesprzeć leczenie Kamila i Maćka mogą to zrobić wpłacając pieniądze na konto prowadzone przez Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli O/Ulanów: konto nr 51 9430 1032 4002 1641 2000 0007


Więcej informacji na stronie „Przystani”

 

 

 

 

 


 

 

Zapraszamy na wirtualny spacer

 

W ramach projektu „Platforma kooperacyjna Gminy Bełżec oraz Gminy i Miasta Ulanów szansą rozwoju gospodarczego i wzrostu potencjału turystycznego pomiędzy regionami Polski Wschodniej” powstała wirtualna wycieczka po najpiękniejszych zakątkach obu gmin.

 

Nie wychodząc z domu można podziwiać piękno przyrody i malownicze położenie najciekawszych miejsc.

 

Na „Wirtualny spacer po Gminie Bełżec oraz Gminie i Mieście Ulanów ” składają się panoramy sferyczne 3600 z ziemi, panoramy sferyczne z lotu ptaka i zdjęcia lotnicze oraz dwie panoramiczne gry edukacyjne w spacerze wirtualnym.

 

Po panoramach można poruszać się w lewo-prawo i góra-dół. Zdjęcia można powiększać i pomniejszać. Panoramy są opisane, udźwiękowione i naniesione na mapę. Można ponadto wysłać e-mailem panoramiczną pocztówkę.

 

Prezentację możesz obejrzeć tutaj.

 

 

 


 

Urząd Gminy i Miasta Ulanów

ul. Rynek 5, 37-410 Ulanów

tel. 015 8763041

fax 015 8763053

e-mail : miasto@ulanow.iap.pl, burmistrz@ulanow.iap.pl

NIP: 865-001-17-45

REGON: 000530494

Nr rachunku bankowego: 10943010324000030320000001


 

Godziny pracy urzędu

poniedziałek 730 -1530

wtorek 800 - 1600

środa 730 -1530

czwartek 730 -1530

piątek 730 -15 30