2018-07-19     Alfreny, Rufina, Wincentego        

Komunikat

w sprawie przydatności wody do spożycia

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku na podstawie badań próbek wody pobranych 11.07.2018 r. i 13.07.2018 r. ogłosił, że woda z gminnego wodociągu nadaje się do spożycia przez ludzi. Tym samym przestaje obowiązywać decyzja o warunkowej przydatności wody.

 

 

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku str.1

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku str.2


 

INFORMACJA

 

 

 

W związku ze suszą występującą na terenie gminy, informuję zainteresowanych rolników, że wnioski o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych wywołanych przez suszę można składać w Urzędzie Gminy i Miasta w Ulanowie do dnia 20 lipca 2018 r.

Informuję jednocześnie, że poszkodowani rolnicy poza odszkodowaniami z zakładów ubezpieczeń, mogą ubiegać się w ramach obowiązujących przepisów o kredyt preferencyjny zarówno obrotowy na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej jak i na odtworzenie środków trwałych godnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187 z późn.zm.)

 

Wniosek-producenta-rolnego-o-oszacowanie-strat.doc

Klauzula-informacyjna-dla-producenta-rolnego.docx

 


 

KOMUNIKAT

 

Zakładu Usług Komunalnych w Ulanowie

 

Zakład Usług Komunalnych w Ulanowie zlecił badania laboratoryjne próbki wody pobranej w przepompowni wody w Borkach potwierdzające, że w wodzie nie stwierdzono już bakterii z grupy coli. Jednak decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku  o warunkowej przydatności wody nadal obowiązuje, do momentu gdy będą znane wyniki przeprowadzonych przez stację wszystkich badań kontrolnych. PSSE ogłosi te wyniki najprawdopodobniej w poniedziałek.

 

 

Wyniki badania do pobrania tutaj


 

 

KOMUNIKAT

 

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku stwierdzającą warunkową przydatność wody z wodociągu sieciowego do spożycia przez ludzi ze względu na obecność bakterii grupy coli informujemy, że woda do spożycia oraz celów higienicznych może być używana wyłącznie po przegotowaniu.

Jednoczenie informujemy, że zostały podjęte działania w celu przywrócenia należytej jakości wody. O zakończeniu działań i ich wynikach niezwłocznie poinformujemy.

 

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku

 


 

Pół miliona na nowy wóz strażacki

 

500 tys. zł pozyskała gmina na zakup nowego samochodu dla jednostki OSP w Bielinach. Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. Umowę w tej sprawie podpisali Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości i Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów.

 

Strażacy z Bielin od marca funkcjonują w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Dlatego jednostka potrzebuje dobrego i nowoczesnego sprzętu. Wkrótce będzie mieć nowy średni samochód do ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Pojazd ma kosztować 750 tys. zł. Gminie już udało się pozyskać na jego zakup 500 tys. z Ministerstwa Sprawiedliwości. A to za sprawą specjalnego funduszu stworzonego przez ministerstwo z pieniędzy pochodzących z kar, które sądy nakładają na sprawców przestępstw, m.in. tych drogowych.

 

W poniedziałek 9 lipca minister Marcin Warchoł i burmistrz Stanisław Garbacz podpisali w tej sprawie porozumienie. Minister do Ulanowa przyjechał w towarzystwie senatora Mieczysława Golby, posła Rafała Webera i radnego  powiatowego Karola Wołoszyna, którzy wspomogli gminę w pozyskaniu pieniędzy dla strażaków. Z resztą nie po raz pierwszy. W maju strażacy z naszej gminy otrzymali nowoczesny sprzęt zakupiony również ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Jednostki w Kurzynie Średniej i Bielinach otrzymały defibrylatory AED, strażacy z Bukowiny i Dąbrówki torby ratunkowe PSP R1, natomiast jednostki z Ulanowa i Wólki Tanewskiej wzbogaciły się w narzędzia hydrauliczne. Całość tego wyposażenia kosztowała 150 tys. zł.

 

 

  

Świętowali Flisacy

 

Przez dwa dni bawili się flisacy, mieszkańcy gminy i goście podczas Ogólnopolskich Dni Flisactwa.

 

 

 

          Świętowanie rozpoczęło się w sobotę po południu, gdy flisacy dobili do brzegu Sanu, kończąc Flis Niepodległości Jarosław – Ulanów. Na brzegu witał flisaków burmistrz Stanisław Garbacz, który oficjalnie otworzył imprezę.
 

          A w tym roku nie zabrakło dobrej zabawy. Były wystrzały z beczki-wiwatowki, występy młodzieży szkolnej, konkurs na najładniejszy model tratwy i na najładniejszy wianek świętojański.
Najzdolniejsi uczniowie ze szkół naszej gminy odebrali z rąk burmistrza stypendia ufundowane za osiągnięcia w nauce, sporcie i artystyczne. Na scenie wystąpiły zespoły „DJ Focus”, „Activ” i „Rompey”. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół „Faster”.

 

          Drugi, niedzielny dzień flisackiej zabawy rozpoczął się wcześnie, bo o 6 rano. Wtedy to rozpoczęły się doroczne zawody wędkarskie o puchar burmistrza. O godzinie 10 wystartował letni bieg flisaków. Na dobre zabawa ruszyła po południu. Na scenie wystąpiły zespoły z Gminnego Centrum Kultury, Kapela Flisacka i Chór Ulanowski. Gwiazdą wieczoru była grupa „Feel”. Po koncercie można było kibicować reprezentacji narodowej. Mecz Polska – Kolumbia był transmitowany na specjalnym telebimie ustawionym na stadionie.
 

         Flisackiemu świętowaniu towarzyszyły jak zawsze spływy galarami, stoiska z regionalną kuchnią, wesołe miasteczko i loteria fantowa.

 

 

 

 

 


 

 

 


 

Deszcz cukierków w Bielinach

 

W sobotę 16 czerwca całe rodziny bawiły się podczas pikniku w Bielinach. Podobne imprezy wcześniej miały miejsce w wielu miejscowościach gminy.

 

 

Seria rodzinnych pikników rozpoczęła się od imprezy pod grzybkiem w Wólce Tanewskiej. Potem rodziny bawiły się również w Ulanowie,  Hucie Deręgowskiej, Dąbrowicy i Dąbrówce.

 

Spotkanie w Bielinach zorganizowała Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców i Stowarzyszenie „Bieliny – wieś nad Sanem”. Podobnie jak podczas pikników w innych miejscowościach atrakcji nie brakowało. Był konkurs „Rodzina na Medal”, animacje dla dzieci, quizy, konkursy sprawnościowe, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, poczęstunek przygotowany przez stowarzyszenie oraz szkołę i deszcz cukierków zrzucanych z paralotni. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości dzieci dostały sto lodów włoskich, sto drożdżówek i setkę kubków lemoniady.

 

Dodatkowo dla młodych uczestników pikniku Stowarzyszenie „Bieliny – wieś nad Sanem” zorganizowało turniej piłkarski. Było też rozdanie nagród za przeprowadzony wcześniej turniej tenisa stołowego. A wszystko to dzięki projektowi „Jesteśmy aktywni” na który udało się pozyskać 20 tys. zł. Te pieniądze stowarzyszenie wydaje na aktywizacje fizyczną młodzieży. Oprócz turniejów sportowych są bezpłatne zajęcia na basenie, zakupiono też stroje sportowe i sprzęt do unihokeja. Projekt potrwa do października.

 

 


 

Wbili łopatę pod budowę mostu

Nowy most na Tanwi ma być gotowy jeszcze w tym roku. Będzie szerszy, wygodniejszy i znacznie wzrośnie nośność w porównaniu do dotychczasowej przeprawy.

 

W poniedziałek 4 czerwca odbyło się oficjalne rozpoczęcie inwestycji. Uczestniczyli w nim m.in. wicemarszałek Bogdan Romaniuk, radna województwa Lidia Błądek, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, byli też lokalni samorządowcy na czele z burmistrzem Ulanowa Stanisławem Garbaczem, starostą niżańskim Robertem Bednarzem oraz przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i wykonawcy - firmy Mostostal Kielce S.A.

W miejscu wysłużonego mostu powstaje nowy, z jezdnia o szerokości 7 metrów, szerszy chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Będą oczywiście nowe balustrady i bariery oraz oświetlenie. Most na Tanwi będzie miał również zwiększoną nośność z 15  do 50 ton.

- Bardzo dziękuję Zarządowi Województwa za ta inwestycję, która jest bardzo ważna dla mieszkańców i przedsiębiorców nie tylko z naszej gminy – powiedział podczas uroczystości burmistrz Stanisław Garbacz.

Budowa mostu na Tanwi wchodzi w zakres projektu realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Prace obejmujące zarówno budowę mostu jak i dojazdów do niego oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna rzeki, potrwają około siedmiu miesięcy.

Roboty budowlano-montażowe wykonywane są przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na drogi objazdowe. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada tego roku.

 

 

 

 


 


 

Spotkania warsztatowo-instruktażowe promujące projekt pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza do wzięcia udziału  w spotkaniach warsztatowo-instruktażowych promujących projekt pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie organizuje spotkania informacyjno-instruktażowe dot. projektu pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu (PPWB).

 

Realizacja projektu ma na celu dostarczenie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom usług dostosowanych do specyfiki konkretnych potrzeb w tzw. modelu popytowym. Dostęp do tych usług zostanie zapewniony poprzez elektroniczną platformę, na której przedsiębiorstwa z województwa podkarpackiego będą mogły zapoznać się z ofertą usługową jak również zgłaszać zapotrzebowanie na nowe usługi świadczone przez dostawców usług, w tym instytucje otoczenia biznesu. Koszty zakupu usług zostaną częściowo zrefundowane przedsiębiorcom ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach I Osi priorytetowej Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, działania 1.3 Promowanie przedsiębiorczości, typu projektu 3 Profesjonalizacja usług IOB Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.ppwb.pl  

 

W trakcie spotkań zostanie przedstawiona koncepcja funkcjonowania PPWB oraz przekazana praktyczna wiedza dotycząca obsługi Platformy.

 

W związku z powyższym mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w spotkaniach, które odbędą się o godz. 10.00 w dniach:

 

• 29 maja – Mielec (Hotel Polski)
• 30 maja – Przemyśl (Hotel Gloria)
• 4 czerwca – Jarosław (Hotel Jarosław)
• 5 czerwca – Dębica (Hotel Gold)
• 6 czerwca – Krosno (Hotel Lord)
• 7 czerwca – Stalowa Wola (Hotel Stal)
• 11 czerwca – Tarnobrzeg (Hotel Kameleon)
• 12 czerwca – Leżajsk (Hotel Perła)
• 13 czerwca – Jasło (Hotel Małopolska)
• 14 czerwca – Sanok (Hotel Bona)
• 18 czerwca – Rzeszów (Urząd Marszałkowski woj. podkarpackiego, Sala Audytoryjna)

 

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa na adres e-mail: ppwb@podkarpackie.pl do dnia:

 

• 24 maja – Mielec
• 25 maja – Przemyśl
• 29 maja – Jarosław
• 30 maja – Dębica
• 30 maja – Krosno
• 4 czerwca – Stalowa Wola
• 6 czerwca – Tarnobrzeg
• 7 czerwca – Leżajsk
• 8 czerwca – Jasło
• 11 czerwca – Sanok
• 13 czerwca – RzeszówW sprawach organizacyjnych dotyczących spotkań, proszę o kontakt z