2018-06-19     Gerwazego, Protazego, Sylwii     "Człowiek urodził się po to, aby się radować". Blaise Pascal    

 

 


 

Wbili łopatę pod budowę mostu

Nowy most na Tanwi ma być gotowy jeszcze w tym roku. Będzie szerszy, wygodniejszy i znacznie wzrośnie nośność w porównaniu do dotychczasowej przeprawy.

 

W poniedziałek 4 czerwca odbyło się oficjalne rozpoczęcie inwestycji. Uczestniczyli w nim m.in. wicemarszałek Bogdan Romaniuk, radna województwa Lidia Błądek, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, byli też lokalni samorządowcy na czele z burmistrzem Ulanowa Stanisławem Garbaczem, starostą niżańskim Robertem Bednarzem oraz przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i wykonawcy - firmy Mostostal Kielce S.A.

W miejscu wysłużonego mostu powstaje nowy, z jezdnia o szerokości 7 metrów, szerszy chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Będą oczywiście nowe balustrady i bariery oraz oświetlenie. Most na Tanwi będzie miał również zwiększoną nośność z 15  do 50 ton.

- Bardzo dziękuję Zarządowi Województwa za ta inwestycję, która jest bardzo ważna dla mieszkańców i przedsiębiorców nie tylko z naszej gminy – powiedział podczas uroczystości burmistrz Stanisław Garbacz.

Budowa mostu na Tanwi wchodzi w zakres projektu realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Prace obejmujące zarówno budowę mostu jak i dojazdów do niego oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna rzeki, potrwają około siedmiu miesięcy.

Roboty budowlano-montażowe wykonywane są przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na drogi objazdowe. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada tego roku.

 

 

 

 


 


 

Spotkania warsztatowo-instruktażowe promujące projekt pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza do wzięcia udziału  w spotkaniach warsztatowo-instruktażowych promujących projekt pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie organizuje spotkania informacyjno-instruktażowe dot. projektu pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu (PPWB).

 

Realizacja projektu ma na celu dostarczenie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom usług dostosowanych do specyfiki konkretnych potrzeb w tzw. modelu popytowym. Dostęp do tych usług zostanie zapewniony poprzez elektroniczną platformę, na której przedsiębiorstwa z województwa podkarpackiego będą mogły zapoznać się z ofertą usługową jak również zgłaszać zapotrzebowanie na nowe usługi świadczone przez dostawców usług, w tym instytucje otoczenia biznesu. Koszty zakupu usług zostaną częściowo zrefundowane przedsiębiorcom ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach I Osi priorytetowej Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, działania 1.3 Promowanie przedsiębiorczości, typu projektu 3 Profesjonalizacja usług IOB Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.ppwb.pl  

 

W trakcie spotkań zostanie przedstawiona koncepcja funkcjonowania PPWB oraz przekazana praktyczna wiedza dotycząca obsługi Platformy.

 

W związku z powyższym mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w spotkaniach, które odbędą się o godz. 10.00 w dniach:

 

• 29 maja – Mielec (Hotel Polski)
• 30 maja – Przemyśl (Hotel Gloria)
• 4 czerwca – Jarosław (Hotel Jarosław)
• 5 czerwca – Dębica (Hotel Gold)
• 6 czerwca – Krosno (Hotel Lord)
• 7 czerwca – Stalowa Wola (Hotel Stal)
• 11 czerwca – Tarnobrzeg (Hotel Kameleon)
• 12 czerwca – Leżajsk (Hotel Perła)
• 13 czerwca – Jasło (Hotel Małopolska)
• 14 czerwca – Sanok (Hotel Bona)
• 18 czerwca – Rzeszów (Urząd Marszałkowski woj. podkarpackiego, Sala Audytoryjna)

 

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa na adres e-mail: ppwb@podkarpackie.pl do dnia:

 

• 24 maja – Mielec
• 25 maja – Przemyśl
• 29 maja – Jarosław
• 30 maja – Dębica
• 30 maja – Krosno
• 4 czerwca – Stalowa Wola
• 6 czerwca – Tarnobrzeg
• 7 czerwca – Leżajsk
• 8 czerwca – Jasło
• 11 czerwca – Sanok
• 13 czerwca – RzeszówW sprawach organizacyjnych dotyczących spotkań, proszę o kontakt z Panią Renatą Kulik, tel. 17 747 68 49, e-mail: r.kulik@podkarpackie.pl

 


 

 

Do pobrania:   WNIOSEK O NAJEM LOKALU MIESZKALNEGO DOC

                          WNIOSEK O NAJEM LOKALU MIESZKALNEGO PDF

 

 


 

 Igrzyska lekkoatletyczne w Bielinach

 

 

W poniedziałek 21 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Bielinach w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju i Trójboju Lekkoatletycznym rywalizowali najmłodsi sportowcy z naszej gminy.

Na starcie zawodów stanęła ponad setka uczniów klas III i IV oraz V-VI z podstawówek w Ulanowie, Wólce Tanewskiej, Kurzynie Średniej, Bielinach i Dąbrówce – łącznie 16 drużyn.

W Trójboju dzieci miały za zadanie wykonać bieg na 60 m. skok w dal i rzut piłeczką palantową. Dla starszej grupy startującej w Czwórboju dochodził jeszcze bieg długi – dla chłopców 1000 m. , dla dziewcząt - 600 m.

Walka o każdy punkt była zacięta jak na igrzyska przystało, a oprócz klasyfikacji drużynowej, zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy startujący w obu konkurencjach.

Medale i puchary dla młodych sportowców ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów.

 

Oto końcowe wyniki igrzysk:

Klasyfikacja końcowa Trójbój:

Dziewczęta:                                                       

I  miejsce PSP Ulanów 359 pkt.

II miejsce PSP Bieliny 296 pkt.                              

III miejsce PSP Kurzyna Średnia 281 pkt.            

IV miejsce PSP Wólka Tanewska 214 pkt.            

 

Chłopcy:

I miejsce PSP Bieliny 238 pkt.

II miejsce PSP Kurzyna Średnia 207 pkt.

III miejsce  PSP Wólka Tanewska 191 pkt.

IV miejsce PSP Ulanów 184 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne dziewczęta:

I miejsce Kinga Sajdak PSP Bieliny 118 pkt. 

II miejsce Katarzyna Szewc PSP Ulanów 116 pkt.

III miejsce Natalia Rząsa PSP Ulanów 96 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne chłopców:

I miejsce Krystian Ryczko PSP Bieliny 81 pkt.

II miejsce Jakub Pietrzyk PSP Kurzyna Średnia 75 pkt.

III miejsce Paluch Sebastian PSP Wólka Tanewska 72 pkt.

 

Klasyfikacja końcowa czwórboju:

 

Dziewczęta:  

                                                   

I miejsce PSP Ulanów 847 pkt

II miejsce PSP Bieliny 688 pkt.                            

III miejsce PSP Dąbrówka 619 pkt.                       

IV miejsce PSP Kurzyna Średnia 586 pkt.

 

Chłopcy:

I miejsce PSP Ulanów 668 pkt.

II miejsce PSP Wólka Tanewska 548 pkt.

III miejsce PSP Bieliny 535 pkt.

IV miejsce PSP Kurzyna Średnia 433 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne dziewczęta:

I miejsce Sonia Gleich PSP Ulanów 222 pkt.           

II miejsce Róża Ostrowska PSP Bieliny 185 pkt

III miejsce Dominika Dąbal PSP Bieliny 184 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne chłopców:

I miejsce Jan Iskra PSP Ulanów 222 pkt.

II miejsce Marcin Szot PSP Wólka Tanewska 148 pkt.

III miejsce Dawid Andrzejewski PSP Ulanów 147 pkt.

 

 

 

 

 


 

Minister przekazał sprzęt strażakom

 

 

 

Strażacy z naszej gminy po raz kolejny dostali wsparcie w postaci nowoczesnego sprzętu służącego do ratownictwa. Tym razem dzięki dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Wysokiej klasy nowy sprzęt ratowniczy trafił w niedzielę 20 maja do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy. Jednostki w Kurzynie Średniej i Bielinach otrzymały defibrylatory AED. Strażacy z Bukowiny i Dąbrówki mają torby ratunkowe PSP R1, natomiast jednostki z Ulanowa i Wólki Tanewskiej wzbogaciły się w narzędzia hydrauliczne.

 

Całość nowego wyposażenia dla strażaków kosztowała 150 tys. zł. Ale gmina Ulanów zapłaciła tylko 1 procent tej kwoty. A wszystko dzięki Funduszowi Sprawiedliwości za pomocą którego Ministerstwo Sprawiedliwości rozporządza pieniędzmi zasądzonymi od sprawców przestępstw.

 

Gmina ma duże szanse na pozyskanie kolejnych środków dla jednostek OSP, złożone są wnioski o dofinansowanie remontów remiz oraz zakup samochodu.

 

Strażakom z gminnych jednostek OSP sprzęt przekazał Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości w towarzystwie Mieczysława Golby Senatora RP, Rafała Webera Posła na Sejm RP, Jerzego Paula Posła na Sejm RP, Roberta Bednarza Starosty Niżańskiego, Stanisława Garbacza Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów, Sylwestra Daśko reprezentującego posła Mieczysława Mizagę i Stanisława Ożoga Posła do PE oraz bryg. Krzysztofa Skrzypka Komendanta PPSP w Nisku.

 

 

 

 


 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

 

 

Gminne obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny. Oficjalna część uroczystości odbyła się pod Tarczą Honoru. Był też turniej piłkarski na boisku „Orlik”.

 

Msza św.  w intencji Ojczyzny została odprawiona w kościele parafialnym w Ulanowie. Po nabożeństwie uroczysty pochód z udziałem pocztów sztandarowych udał się przed Tarczę Honoru do budynku Urzędu Gminy i Miasta. Tam zebranych powitał Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów. Z prelekcją na temat znaczenia Konstytucji 3 Maja w historii Polski wystąpił Mieczysław Wójcik, kustosz Muzeum Flisactwa Polskiego. Głos zabrał także Adam Mach Wicestarosta Niżański. Wiązanki kwiatów pod Tarczą Honoru złożyły władze samorządowe, przedstawiciele gminnych instytucji, a także harcerze z 9 WDH „Eldorado”. Uroczystość uświetnił występ Chóru Ulanowskiego.

 

W ramach majowego świętowania na boisku „Orlik” rozegrano turniej piłkarski młodzików „Majówka Cup”. Patronat nad zawodami objęli  Robert Bednarz Starosta Niżański, Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów oraz karol Wołoszyn Radny Rady Powiatu Niżańskiego.

 

 

 


 

Z ortografią za pan brat

 

Doskonale wypadli uczniowie z naszej gminy podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Nisku. Wrócili z pierwszym, drugim i trzecim miejscem.

 

 

Eliminacje gminne do konkursu ortograficznego przeprowadzono w Publicznej Szkole Podstawowej w Kurzynie. Ci, którym zmagania z językiem poszły najlepiej pojechali 21 kwietnia do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku. Tam bowiem miała miejsce 20 edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

 

W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kania, a drugie Gabriel Hasiak. W kategorii klas drugich trzecie miejsce zdobył Gabriel Szkutnik. Cała trójka uczęszcza do Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielinach.

Trzecioklasistów do konkursu przygotowała Agata Sowa, a drugoklasistę – Alina Olszówka. Gratulujemy!