2018-06-20     Bogny, Rafaeli, Rafała     "Radować się! Oto sens życia. Cieszyć się przede wszystkim życiem!".    

 

 


Deszcz cukierków w Bielinach

 

W sobotę 16 czerwca całe rodziny bawiły się podczas pikniku w Bielinach. Podobne imprezy wcześniej miały miejsce w wielu miejscowościach gminy.

 

 

Seria rodzinnych pikników rozpoczęła się od imprezy pod grzybkiem w Wólce Tanewskiej. Potem rodziny bawiły się również w Ulanowie,  Hucie Deręgowskiej, Dąbrowicy i Dąbrówce.

 

Spotkanie w Bielinach zorganizowała Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców i Stowarzyszenie „Bieliny – wieś nad Sanem”. Podobnie jak podczas pikników w innych miejscowościach atrakcji nie brakowało. Był konkurs „Rodzina na Medal”, animacje dla dzieci, quizy, konkursy sprawnościowe, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, poczęstunek przygotowany przez stowarzyszenie oraz szkołę i deszcz cukierków zrzucanych z paralotni. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości dzieci dostały sto lodów włoskich, sto drożdżówek i setkę kubków lemoniady.

 

Dodatkowo dla młodych uczestników pikniku Stowarzyszenie „Bieliny – wieś nad Sanem” zorganizowało turniej piłkarski. Było też rozdanie nagród za przeprowadzony wcześniej turniej tenisa stołowego. A wszystko to dzięki projektowi „Jesteśmy aktywni” na który udało się pozyskać 20 tys. zł. Te pieniądze stowarzyszenie wydaje na aktywizacje fizyczną młodzieży. Oprócz turniejów sportowych są bezpłatne zajęcia na basenie, zakupiono też stroje sportowe i sprzęt do unihokeja. Projekt potrwa do października.

 

 


 

Wbili łopatę pod budowę mostu

Nowy most na Tanwi ma być gotowy jeszcze w tym roku. Będzie szerszy, wygodniejszy i znacznie wzrośnie nośność w porównaniu do dotychczasowej przeprawy.

 

W poniedziałek 4 czerwca odbyło się oficjalne rozpoczęcie inwestycji. Uczestniczyli w nim m.in. wicemarszałek Bogdan Romaniuk, radna województwa Lidia Błądek, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, byli też lokalni samorządowcy na czele z burmistrzem Ulanowa Stanisławem Garbaczem, starostą niżańskim Robertem Bednarzem oraz przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i wykonawcy - firmy Mostostal Kielce S.A.

W miejscu wysłużonego mostu powstaje nowy, z jezdnia o szerokości 7 metrów, szerszy chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Będą oczywiście nowe balustrady i bariery oraz oświetlenie. Most na Tanwi będzie miał również zwiększoną nośność z 15  do 50 ton.

- Bardzo dziękuję Zarządowi Województwa za ta inwestycję, która jest bardzo ważna dla mieszkańców i przedsiębiorców nie tylko z naszej gminy – powiedział podczas uroczystości burmistrz Stanisław Garbacz.

Budowa mostu na Tanwi wchodzi w zakres projektu realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Prace obejmujące zarówno budowę mostu jak i dojazdów do niego oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna rzeki, potrwają około siedmiu miesięcy.

Roboty budowlano-montażowe wykonywane są przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na drogi objazdowe. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada tego roku.

 

 

 

 


 


 

Spotkania warsztatowo-instruktażowe promujące projekt pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza do wzięcia udziału  w spotkaniach warsztatowo-instruktażowych promujących projekt pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie organizuje spotkania informacyjno-instruktażowe dot. projektu pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu (PPWB).

 

Realizacja projektu ma na celu dostarczenie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom usług dostosowanych do specyfiki konkretnych potrzeb w tzw. modelu popytowym. Dostęp do tych usług zostanie zapewniony poprzez elektroniczną platformę, na której przedsiębiorstwa z województwa podkarpackiego będą mogły zapoznać się z ofertą usługową jak również zgłaszać zapotrzebowanie na nowe usługi świadczone przez dostawców usług, w tym instytucje otoczenia biznesu. Koszty zakupu usług zostaną częściowo zrefundowane przedsiębiorcom ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach I Osi priorytetowej Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, działania 1.3 Promowanie przedsiębiorczości, typu projektu 3 Profesjonalizacja usług IOB Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.ppwb.pl  

 

W trakcie spotkań zostanie przedstawiona koncepcja funkcjonowania PPWB oraz przekazana praktyczna wiedza dotycząca obsługi Platformy.

 

W związku z powyższym mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w spotkaniach, które odbędą się o godz. 10.00 w dniach:

 

• 29 maja – Mielec (Hotel Polski)
• 30 maja – Przemyśl (Hotel Gloria)
• 4 czerwca – Jarosław (Hotel Jarosław)
• 5 czerwca – Dębica (Hotel Gold)
• 6 czerwca – Krosno (Hotel Lord)
• 7 czerwca – Stalowa Wola (Hotel Stal)
• 11 czerwca – Tarnobrzeg (Hotel Kameleon)
• 12 czerwca – Leżajsk (Hotel Perła)
• 13 czerwca – Jasło (Hotel Małopolska)
• 14 czerwca – Sanok (Hotel Bona)
• 18 czerwca – Rzeszów (Urząd Marszałkowski woj. podkarpackiego, Sala Audytoryjna)

 

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa na adres e-mail: ppwb@podkarpackie.pl do dnia:

 

• 24 maja – Mielec
• 25 maja – Przemyśl
• 29 maja – Jarosław
• 30 maja – Dębica
• 30 maja – Krosno
• 4 czerwca – Stalowa Wola
• 6 czerwca – Tarnobrzeg
• 7 czerwca – Leżajsk
• 8 czerwca – Jasło
• 11 czerwca – Sanok
• 13 czerwca – RzeszówW sprawach organizacyjnych dotyczących spotkań, proszę o kontakt z Panią Renatą Kulik, tel. 17 747 68 49, e-mail: r.kulik@podkarpackie.pl

 


 

 

Do pobrania:   WNIOSEK O NAJEM LOKALU MIESZKALNEGO DOC

                          WNIOSEK O NAJEM LOKALU MIESZKALNEGO PDF

 

 


 

 Igrzyska lekkoatletyczne w Bielinach

 

 

W poniedziałek 21 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Bielinach w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju i Trójboju Lekkoatletycznym rywalizowali najmłodsi sportowcy z naszej gminy.

Na starcie zawodów stanęła ponad setka uczniów klas III i IV oraz V-VI z podstawówek w Ulanowie, Wólce Tanewskiej, Kurzynie Średniej, Bielinach i Dąbrówce – łącznie 16 drużyn.

W Trójboju dzieci miały za zadanie wykonać bieg na 60 m. skok w dal i rzut piłeczką palantową. Dla starszej grupy startującej w Czwórboju dochodził jeszcze bieg długi – dla chłopców 1000 m. , dla dziewcząt - 600 m.

Walka o każdy punkt była zacięta jak na igrzyska przystało, a oprócz klasyfikacji drużynowej, zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy startujący w obu konkurencjach.

Medale i puchary dla młodych sportowców ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów.

 

Oto końcowe wyniki igrzysk:

Klasyfikacja końcowa Trójbój:

Dziewczęta:                                                       

I  miejsce PSP Ulanów 359 pkt.

II miejsce PSP Bieliny 296 pkt.                              

III miejsce PSP Kurzyna Średnia 281 pkt.            

IV miejsce PSP Wólka Tanewska 214 pkt.            

 

Chłopcy:

I miejsce PSP Bieliny 238 pkt.

II miejsce PSP Kurzyna Średnia 207 pkt.

III miejsce  PSP Wólka Tanewska 191 pkt.

IV miejsce PSP Ulanów 184 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne dziewczęta:

I miejsce Kinga Sajdak PSP Bieliny 118 pkt. 

II miejsce Katarzyna Szewc PSP Ulanów 116 pkt.

III miejsce Natalia Rząsa PSP Ulanów 96 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne chłopców:

I miejsce Krystian Ryczko PSP Bieliny 81 pkt.

II miejsce Jakub Pietrzyk PSP Kurzyna Średnia 75 pkt.

III miejsce Paluch Sebastian PSP Wólka Tanewska 72 pkt.

 

Klasyfikacja końcowa czwórboju:

 

Dziewczęta:  

                                                   

I miejsce PSP Ulanów 847 pkt

II miejsce PSP Bieliny 688 pkt.                            

III miejsce PSP Dąbrówka 619 pkt.                       

IV miejsce PSP Kurzyna Średnia 586 pkt.

 

Chłopcy:

I miejsce PSP Ulanów 668 pkt.

II miejsce PSP Wólka Tanewska 548 pkt.

III miejsce PSP Bieliny 535 pkt.

IV miejsce PSP Kurzyna Średnia 433 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne dziewczęta:

I miejsce Sonia Gleich PSP Ulanów 222 pkt.           

II miejsce Róża Ostrowska PSP Bieliny 185 pkt

III miejsce Dominika Dąbal PSP Bieliny 184 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne chłopców:

I miejsce Jan Iskra PSP Ulanów 222 pkt.

II miejsce Marcin Szot PSP Wólka Tanewska 148 pkt.

III miejsce Dawid Andrzejewski PSP Ulanów 147 pkt.

 

 

 

 

 


 

Minister przekazał sprzęt strażakom

 

 

 

Strażacy z naszej gminy po raz kolejny dostali wsparcie w postaci nowoczesnego sprzętu służącego do ratownictwa. Tym razem dzięki dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Wysokiej klasy nowy sprzęt ratowniczy trafił w niedzielę 20 maja do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy. Jednostki w Kurzynie Średniej i Bielinach otrzymały defibrylatory AED. Strażacy z Bukowiny i Dąbrówki mają torby ratunkowe PSP R1, natomiast jednostki z Ulanowa i Wólki Tanewskiej wzbogaciły się w narzędzia hydrauliczne.

 

Całość nowego wyposażenia dla strażaków kosztowała 150 tys. zł. Ale gmina Ulanów zapłaciła tylko 1 procent tej kwoty. A wszystko dzięki Funduszowi Sprawiedliwości za pomocą którego Ministerstwo Sprawiedliwości rozporządza pieniędzmi zasądzonymi od sprawców przestępstw.

 

Gmina ma duże szanse na pozyskanie kolejnych środków dla jednostek OSP, złożone są wnioski o dofinansowanie remontów remiz oraz zakup samochodu.

 

Strażakom z gminnych jednostek OSP sprzęt przekazał Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości w towarzystwie Mieczysława Golby Senatora RP, Rafała Webera Posła na Sejm RP, Jerzego Paula Posła na Sejm RP, Roberta Bednarza Starosty Niżańskiego, Stanisława Garbacza Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów, Sylwestra Daśko reprezentującego posła Mieczysława Mizagę i Stanisława Ożoga Posła do PE oraz bryg. Krzysztofa Skrzypka Komendanta PPSP w Nisku.

 

 

 

 


 

Święto Konstytucji 3 Maja