2020-06-06    

 

 

Drogie Dzieci!
Z okazji Waszego święta życzę, aby Wasze dzieciństwo było wspaniałą przygodą, pełną radości, dobrych przyjaciół, mądrych doświadczeń i pięknych wspomnień.
Życzę, abyście odnaleźli w życiu swoje prawdziwe pasje i abyście spełnili najskrytsze marzenia.

Stanisław Garbacz

Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów


 

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że wznawiamy bezpośrednią obsługę Interesantów w sprawach prowadzonych przez Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie. Podczas wizyty w urzędzie należy zachować odpowiednie wymogi sanitarne:

 

- OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA,

 

- OBOWIĄZEK DEZYNFEKCJI RĄK,

 

- OBOWIĄZEK ZACHOWANIA BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI,

 

- W JEDNYM POMIESZCZENIU W TYM SAMYM CZASIE MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO 1 OSOBA NA 1 STANOWISKO OBSŁUGI.

 

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o stosowanie się do powyższych zasad.

 

 

Stanisław Garbacz

Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów

 


 

„Szukałem Was, teraz Wy mnie znaleźliście…” – św. Jan Paweł II

 

Pamięci Ojca Świętego

 

 

W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, wspominamy Jego postać i dziedzictwo. Hołd Papieżowi Polakowi oddał Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów.

 


Na ulanowskim rynku znajduje się pierwszy w Polsce pomnik Jana Pawła II, który został ustawiony poza gruntem kościelnym. Ufundował go i wykonał rodak Ulanowa, rzeźbiarz Andrzej Pityński i przekazał miastu w 1989 roku.

 


W rocznicę 100-lecia urodzin pod ulanowskim pomnikiem Ojca Świętego znicze złożyli Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Magdalena Hasiak Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego i Sekretarz Gminy Ulanów oraz Tomasz Siorek Skarbnik Gminy Ulanów.

 


Burmistrz wraz z nauczycielami i uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ulanowie uczestniczył również  w uroczystej koncelebrowanej mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Ulanowie. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Szostek z Caritas Rudnik nad Sanem. Po mszy uczestnicy nabożeństwa modlili się, śpiewali „Barkę” i wspominali postać św. Jana Pawła II u stóp pomnika.

 


Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach upamiętniających naszego wielkiego rodaka.

 

 

 

 

 


 

Świetlica w remizie

 

 

W Wólce Tanewskiej została zmodernizowana świetlica wiejska. A to dzięki dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Dotację w wysokości 50 tys. zł. pozyskało Stowarzyszenie Dolina Tanwi z programu PROW w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” na dostosowanie remizy OSP na potrzeby utworzenia świetlicy wiejskiej.

 

W ramach inwestycji na I piętrze remizy powstała sala zebrań, pomieszczenie biurowe, sala ćwiczeń siłowych i pomieszczenie rekreacyjne. Dotacja pozwoliła na zakup wyposażenia do świetlicy: stołu do tenisa, urządzenia do ćwiczeń siłowych (mini atlas) oraz urządzenia do gry w „piłkarzyki”.

 

Zmieniono również sposób ogrzewania z tradycyjnego węglowego (piece kaflowe) na ogrzewanie elektryczne.

 

Przebudowa i wyposażenie pomieszczeń I piętra w budynku OSP ma na celu integrację mieszkańców wsi. Ze świetlicy będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani.