2020-08-09    


 


 

Utrudnienia w ruchu z powodu przebudowy drogi na odcinku Glinianka – Wólka Bielińska

Starostwo Powiatowe w Nisku informuje, że z dniem 6 sierpnia 2020 roku (tj. czwartek) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego na odcinku drogi powiatowej Nr 1063R od miejscowości Glinianka do miejscowości Wólka Bielińska, w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1063R Ulanów – Wólka Bielińska w miejscowości Glinianka i Wólka Bielińska wraz z przebudową drogi powiatowej Nr 1064R Kurzyna – Dąbrowica w miejscowości Dąbrowica”. 

Planowany termin zakończenia robót przewiduje się na koniec listopada br.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności.

 

 

 

 


 

 

 

 


 

W Bielinach ćwiczyli spryt i umysł

 

Wakacyjne spotkanie przy grach na bielińskich plantach przyciągnęło wielu miłośników dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Rozegrano turnieje w tenisa stołowego, szachy i piłkarzyki.

 

Najmłodsi uczestnicy spędzili miło i bardzo aktywnie czas na zabawach i konkursach z grupą profesjonalnych Animatorów. Bańki olbrzymy, balony, piłki, chusta, klocki, tatuaże i wiele innych atrakcji sprawiły dzieciom wielką radość, a przeciąganie liny z udziałem dzieci i rodziców kontra stowarzyszenie były zwycięskim uwieńczeniem ich zabaw.

 

Rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji i chociaż najważniejsza był dobra zabawa i integracja nuta rywalizacji była też obecna. A walczyć było warto. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach i grupach wiekowych otrzymali cenne nagrody. W rozgrywkach wzięło udział 63 osoby w różnym wieku.

 

Pogoda dopisała, słoneczko cieszyło się razem z nami, a organizatorzy zapewnili dla wszystkich darmowe lody, zimne napoje i słodki poczęstunek – relacjonuje Magdalena Hasiak koordynator projektu.

 

Uczestnikom zabaw i rozgrywek kibicowali przybyli goście: Adam Mach Wicestarosta Powiatu Niżańskiego, Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Wacław Piędel Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie, Barbara Sibiga Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielinach,Tomasz Siorek Skarbik Gminy i Miasta Ulanów, Paweł Grzywacz Prezes ZUK Spółka z o.o. w Ulanowie. To niedzielne wakacyjne popołudnie w Bielinach można było spędzić tak atrakcyjnie dzięki Stowarzyszeniu „Bieliny – wieś nad Sanem” które zrealizowało projekt pod nazwą „Ćwiczymy spryt i umysł” w ramach Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych 2020 oraz Partnerom: Burmistrzowi Gminy i Miasta Ulanów, Publicznej Szkole Podstawowej w Bielinach, Powiatowi Niżańskiemu, KGW Bukowina, bielińskim Radnym oraz Sołtysowi, którzy organizacyjnie i finansowo wsparli to przedsięwzięcie.

 

Organizatorzy dziękują Wszystkim, którzy służyli swoją pomocą, czasem i pomysłami.

 

 

„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.”

 

 


 

 


 

KOMUNIKAT

Na podstawie próbek pobranych w dniach 23 i 24 lipca 2020 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny stwierdził, że woda z gminnego wodociągu nadaje się do spożycia przez ludzi.