Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców gminy Ulanów

W naszej gminie po raz drugi rusza program „Opieki wytchnieniowej”. Umowę o realizację zadania podpisali Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów i Tomasz Siorek Skarbnik Gminy z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Prowadź Mnie przez Świat”.

Program „Opieka wytchnieniowa” kierowany jest do rodzin, które wymagają wsparcia w postaci czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. To zadanie w wyniku otwartego konkursu zostało powierzone rudnickiemu stowarzyszeniu „Prowadź Mnie przez Świat”.

Podpisanie umowy w sprawie opieki wytchnieniowej

Podpisanie umowy w sprawie opieki wytchnieniowej

„Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021 będzie realizowana ze środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Na realizację Programu Gmina pozyskała kwotę 75 tys. 800 zł.

W tegorocznej edycji Programem zostanie objętych 19 podopiecznych, w tym 8 powyżej 16 roku życia. Łącznie przez 1895 godzin wykwalifikowana kadra będzie sprawować opiekę nad uczestnikami Programu, organizując im zajęcia połączone z aktywnym wypoczynkiem, a opiekunowie, którzy na co dzień zajmują się osobami niepełnosprawnymi będą dysponować czasem dla siebie. Mogą go przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, czy również na załatwienie niezbędnych spraw.

- Wiem ile poświęcenia i zaangażowania wymaga stała opieka nad osobą niepełnosprawną – podkreśla burmistrz Stanisław Garbacz. – Program opieki wytchnieniowej realizowany w roku ubiegłym został bardzo pozytywnie przyjęty przez opiekunów osób niepełnosprawnych. Widząc oczekiwania mieszkańców gminy w tym zakresie decyzja o przystąpieniu do Programu była oczywista.

Opieka będzie sprawowana w czasie wolnym od nauki, głównie w okresie wakacyjnym, w budynku Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie. Koordynatorem ze strony Gminy jest sekretarz Magdalena Hasiak .

Jest to druga edycja programu w gminie Ulanów. W ubiegłym roku usługą opieki wytchnieniowej objętych zostało 20 osób, w tym 9 dzieci i 11 osób dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

 

Autor: Paweł Pasztaleniec

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-07-07 09:40:51przez: Paweł Pasztaleniec
Opublikowano:2021-07-07 00:00:00przez: Paweł Pasztaleniec
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta Ulanów
Odwiedziny:830

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo