Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

104 urodziny Mieszkanki Bielin

Pani Stefania Pachla otrzymuje prezenty od starosty Roberta Bednarza i sekretarz Magdaleny Hasiak

W Gminie Ulanów żyje się długo. Dowodem na to jest Jubileusz 104 urodzin Pani Stefanii Pachli, Mieszkanki Bielin w Gminie Ulanów.

Pani Stefania urodziła się 24 kwietnia 1917 roku w Bielinach.  Przez całe życie zajmowała się domem i swoim gospodarstwem rolnym. Jedynie jako młoda dziewczyna pracowała w Niemczech, a w czasie wojny trafiła do Austrii na przymusowe roboty. Jej mąż Józef był ulanowskim flisakiem, pracował w Hucie Stalowa Wola. Zmarł w 2000 roku. Wspólnie z mężem wychowali 5 dzieci, a Jubilatka doczekała się gromadki wnuków, prawnuków, a także praprawnuków. Pani Stefania cieszy się dobrym zdrowiem, a pamięci może pozazdrościć jej nie jeden młodzieniec. Chwilowo przebywa pod opieką swojej rodziny w Rudniku nad Sanem.

Z okazji tak wyjątkowego święta Dostojnej Jubilatce życzenia złożyli, wznieśli toast i odśpiewali gromkie „Dwieście lat” Starosta Niżański Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Ulanów Magdalena Hasiak, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w  Ulanowie Agnieszka Kamińska oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ulanowie Anna Konior.

Jubilatka tryskała dobrym humorem, wspominała dawne czasy i zapraszała no kolejne urodziny do swojego domku w Bielinach –  tam jest moje miejsce, jestem z Gminy Ulanów, z Bielin – podkreślała pani Stefania.

Autor: Paweł Pasztaleniec

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-05-05 07:39:46przez: Paweł Pasztaleniec
Opublikowano:2021-05-05 00:00:00przez: Paweł Pasztaleniec
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta Ulanów
Odwiedziny:169

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo