Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Święto Niepodległości w Gminie Ulanów

Gmina i Miasto Ulanów uroczyście świętowała 105 rocznicę odzyskania niepodległości. W tym roku uroczystości miały miejsce w Ulanowie oraz w zespole dworsko-parkowym w Bielinach.

11 listopada odprawiona został w kościele parafialnym w Ulanowie msza święta w intencji ojczyzny, wspólnie odśpiewano hymn narodowy, licznie zebrane delegacje złożyły kwiaty pod Tarczą Honoru w Magistracie oraz wysłuchano pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Ulanowskiego i podopiecznych GCK w Ulanowie.

Drugi dzień świętowania w Bielinach to spotkanie słowno-muzyczne z repertuarem pieśni patriotycznych zaprezentowane przez Kapelę Flisacką i Przyjaciół oraz pokaz konny Ułanów w wykonaniu Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego. Swój udział w recytacji mieli również uczniowie z PSP w Bielinach. W dniu 10 listopada w Publicznej  Szkole Podstawowej odbyły się dwie prelekcje "Śladami partyzantów w Gminie Ulanów" dla dwóch grup wiekowych z udziałem rodziców. Zorganizowane zostały również dwa spotkania z poezją "Historia regionu w poezji", dla uczniów młodszych i starszych z rodzinami. 

Zarówno w Ulanowie, jak i w Bielinach nie zabrakło żołnierskiej grochówki, która była zarazem symbolem świętowania, jak i pyszną rozgrzewką w jesienne dni.

Składamy podziękowania GCK w Ulanowie oraz wszystkim współorganizatorom za tegoroczne przygotowanie uroczystości.

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-11-14 18:30:58przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2023-11-14 00:00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:297

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo