Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Drużyna dziewcząt z WKS Kurzyna zwycięzcą Finału XXIV edycji Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku

6 maja zespoły z całego województwa podkarpackiego rywalizowały w Stalowej Woli o miano najlepszej drużyny w regionie. Na pięciu pełnowymiarowych boiskach do walki przystąpiło 101 zespołów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Łącznie do rywalizacji w Stalowej Woli przystąpiło aż 101 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

Możemy pochwalić się osiągniętym wynikiem drużyny z naszej Gminy. Jest to drużyna dziewcząt z WKS Kurzyna, która zajęła I miejsce w kategorii wiekowej U–8.

Nasza szkoła liczy zaledwie 130 osób, dlatego też dzisiejszy rezultat jest dla nas ogromnym osiągnięciem. Jesteśmy dumni, że nawet w tak małej miejscowości zbudowaliśmy grupę osób zaangażowanych w rozwój piłki nożnej kobiet. Zarówno dziewczynkom, jak i ich rodzicom należą się wielkie brawa, że uwierzyli, iż piłka nożna może być sposobem na aktywność fizyczną dziewczynek. Nasze zawodniczki pokochały ten sport i chcą regularnie trenować – mówi trener WKS Kurzyna, Rafał Dudek. – Udział w Pucharze Tymbarku był dla dziewczynek bardzo dużym przeżyciem, ale staraliśmy się nie narzucać im presji wyniku.

Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz gratuluje drużynie osiągniętego wyniku.

Inni zwycięzcy Podkarpackiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku pochodzą z miejscowości: Laszki, Stalowa Wola, Łańcut, Rzeszów.

Autor: Wacław Rzekęć

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-05-13 13:29:58przez: Wacław Rzekęć
Opublikowano:2024-05-13 00:00:00przez: Wacław Rzekęć
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:82

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo